Search
× Search
Seawolfcup po pětadvacáté!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Seawolfcup For Fun

Seawolfcup po pětadvacáté!

Když se na podzim 2020 u chorvatském Murteru konalo již 24. pokračování české nesponzorované regaty Seawolfcup, jednalo se o malý zázrak. Těsně před druhou vlnou coronavirové krize se na startu sešlo 29 lodí a posádek. Seawolfcup 24 byl jednou z mála českých regat, které se v roce 2020 podařilo uskutečnit. A budoucnost v tu chvíli nebyla vůbec jistá.

Ještě na jaře letošního roku se zdálo, že letošní rok bude na soutěže na moři stejně skoupý, jako ten loňský. Dnes můžeme naštěstí již říci, že v neděli 9.5. se na start 25. Seawolfcupu postaví rovnou 36 lodí v pěti různých divizích, které budou soutěžit i o celkové vítězství podle pravidel ORC. Celý závod, který se jede na tři rozjížďky, lze sledovat díky trackerům na Seesea.cz. A bude se jistě na co dívat. Opět se našli odvážlivci do divize Single Sailor, nejsilnější zastoupení mají však velmi oblíbené lodě Elan E4. Regata Seawolfcup se koná dvakrát ročně a další proběhne od 11. září 2021. Jen pár týdnů po konci této podzimní části regaty se uskuteční projekt mnohem ambicióznější. Společný podnik Českého svazu jachtingu  a společnosti Seawolf, regata Seawolfcup Adventure 2021, která se pojede jako Grand Prix Českého svazu jachtingu. Tato regata bude otevřená všem lodím s platným certifikátem ORC a trasa povede ze Splitu s jediným otočným bodem, kterým je severní cíp ostrova Cres. Zatím je přihlášených sedm lodí, zájem je ale nečekaně velký a pořadatelé počítají s účastí více než dvaceti lodí všech typů a délek. 

Nezbývá než popřát všem účastníkům regat Seawolfcup dobrý vítr, kvalitní taktiku a navigaci, a trochu štěstí v závodění.

www.seawolfcup.cz

www.seesea.cz

www.seawolf.cz

Článek je komerční prezentací.

2224
Na horu