Search
× Search
Seawolf Cup deštivý a větrný
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Seawolf Cup deštivý a větrný

Letošní Seawolf Cup byl ve znamení silného větru a deště. Jedna rozjížďka dokonce musela být zrušena.

Letošní květen je v Chorvatsku za mnohá poslední léta nejchladnější a nejdeštivější. Nad Jadranem přechází jedna níže za druhou a s nimi spojené jugo přináší vlny a déšť.

Počasí poznamenalo i regatu Seawolf Cup na začátku tohoto týdne. V neděli se odjela první rozjížďka od Murteru ke Kornatům a zpět za příjemného jugo. V pondělí již bylo moře příliš nazlobené a nakonec bylo nutné již odstartovanou rozjížďku zrušit. Vítr přesahoval 30 uzlů a temné hradby mraků na obzoru mohly věštit v příštích chvílích cokoli. Šlo tedy o velmi rozumné rozhodnutí.

Třetí závodní den se závodní pole vydalo k jižnímu cípu Kornat. Následoval dlouhý sprint přes celé Murterské moře k cíli. Ještě foukalo jugo a prudké deště stále zaplavovaly ráno.

Po větrné stránce šlo tedy o velmi vydařený závod, ve kterém si v obou rozjížďkách vedl nejlépe David Polišenský na lodi More 55 More Amore. V první rozjížďce po přepočtu časů skončil o 2 minuty druhý Jaromír Radkovský na jachtě Leo. Třetí místo obsadil Jan Kozina na jachtě Tequila.

Poslední závodní den nezměnil pořadí na čele. Na druhou příčku se však po přepočtu časů dostal Milan Zemánek na jachtě Sagitarius. Třetí příčka i po skončení regaty patřila Janu Kozinovi na jachtě Tequila.

Závodu se zúčastnilo celkem 27 týmů.

Celkové výsledky najdete v příloze pod článkem.

Zde si můžete přehrát průběh závodu.

4408

Dokumenty ke stažení

  • SWX(.pdf, 54,98 KB) - 60 stáhnout (s)

Na horu