Search
× Search
Saxdor 200 - dávka adrenalinu pro rybáře
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Saxdor 200 - dávka adrenalinu pro rybáře

Finský výrobce motorových lodí Saxdor nabízí modely od 20 do 40 stop. Na spodním okraji této škály se nachází Saxdor 200, v ostatních parametrech by však měl okupovat příčky nejvyšší. V rybářské variantě Fishing package jde o flexibilního pracanta, dostatečně výkonného a přitom snadno přepravitelného na přívěsu za autem.

Sportovní linie a stupně trupu nezapřou výkonnostní ambice tohoto crossoveru. Rybářská varianta, kterou na první pohled od základního modelu odlišuje středová konzole, však loď posouvá do kategorie praktického pracovního náčiní.

Model Saxdor 200 Fishing má vše, co rybář potřebuje. Člun je vybaven mapovým plotterem Lowrance Elite FS a bateriovým trollingovým motorem od firmy Motorguide. Přední rybářské sedadlo a osm držáků rybářských prutů (čtyři na záďové konzole, jež se dá použít pro wakeboard, a čtyři na zábradlí na přídi) dělají z této lodi slušnou základnu pro rybářské výlety.

Ideálním řešením je konfigurace člunu s volnou přední palubou, která nabízí dostatek prostoru pro nahazování i přípravu návnady. Vítaným plusem je možnost nastavení výšky čelního skla na řídicí konzole.

Energii potřebnou k plavbě k prvnímu nahození zajišťuje motor Mercury 115 Pro XS, jehož 115 koní ve spolupráci s převodovkou Command Trust udrží člun v čilosti, i když je na palubě vícero rybářských nadšenců. Součástí balení je ochrana proti krádeži Mercury, trimovací klapky a vybavení Mercury Active Trimm.

Estetickou stránku pozvedává čalounění čtyř sedadel v barvě Smoked Orange, středová konzole Targa, záďové kování pro vodní lyže, palubní osvětlení a pěkné perseniky kokpitu a konzole. Funkčnosti zase prospívají záďová sprcha, plavecký žebřík, chladicí box o objemu 36 litrů, zábavní balíček Basic Fusion či výbava pro snadné kotvení.

 

Technické parametry

Délka trupu (bez motoru) 5,94 m

Šířka 2,29

Ponor 0,72 m

Kapacita 6 osob (C)

Klasifikace Pobřežní vody

Nádrž na palivo 100 l

Motorizace 100-175 hp

Cestovní rychlost 32-45 uzlů

Materiál vakuová infuze GRP

Cena 26 570 eur bez DPH

www.saxdoryachts.com

192
Na horu