Search
× Search
S Lodními novinami kolem Peloponésu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

S Lodními novinami kolem Peloponésu

Na květen jsme připravili ještě jednu zajímavou plavbu v Řecku. Tentokrát půjde o cestu z Atén na ostrov Zakynthos a zpět. Plavba bude rozdělena na dvě jednosměrné poloviny. Jde o plavbu oblastí, která je mezi jachtaři málo známá.

Většina jachtingu se v Řecku odehrává kolem ostrovů v Jónském moři, v Saronském zálivu, případně na bližších ostrovech v Egeji. My se tentokrát vydáme do oblasti, kterou jachtaři navštěvují jen velmi málo. Je přitom opomíjena neprávem. Peloponés je plný zajímavých míst, byzantských a antických památek, nádherných zátok, scenérií, zajímavých pláží i příjemných vesnic a městeček.

První část plavby začíná 27.května 2023 v maríně Alimos v Aténách. Finální destinací je přístav Zakynthos na stejnojmenném ostrově. Během týdenní plavby je možné počítat s uplutím cca 300 – 350 mil. Ze zajímavých lokalit bude možné v případě, že počasí dovolí, navštívit některé z těchto míst: byzantské město Monemvasia, ostrov Kythéra, poloostrov Mani, benátskou pevnost Methoni, příjemné městečko Pylos se zátokou Navarino, nebo zapomenuté ostrůvky Strofades. Stejně jako na plavbě v Egeji se počítá i výlety na půjčených skútrech po okolí. 

3. června začíná na Zakynthosu druhá část plavby, která povede zpět do Atén. Možnosti zastávek budou podobné jako v první polovině plavby. Konkrétní zastávky budou plánovány dle dohody posádky s kapitánem, v závislosti na počasí.

Další naše plavby a kurzy najdete zde.

619
Na horu