Search
× Search
Rusové stříleli v Černém moři na civilní loď
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Rusové stříleli v Černém moři na civilní loď

Ruská válečná loď v neděli střílela na nákladní loď v jihozápadní části Černého moře. Loď plula na sever, tedy směrem k Ukrajině. Nebo taky směrem na sever Bulharska, nebo do Rumunska.

Šlo o varovné výstřely. Ruská válečná loď se rozhodla, že civilní nákladní loď zastaví, prohlédne její útroby a zkontroluje případný náklad. Samozřejmě bez jakéhokoli právního nároku na tuto kontrolu.
V červenci Rusko zastavilo účast na černomořské dohodě o dodávkách obilí. V té chvíli Moskva uvedla, že všechny lodě směřující do ukrajinských vod považuje za lodě, které mohou převážet zbraně. Ruská armáda se na plavidlo nalodila s pomocí vrtulníku Ka-29, uvedlo ruské ministerstvo.

V neděli Rusko v prohlášení dodalo, že jeho hlídková loď Vasilij Bykov vystřelila z automatických zbraní na plavidlo Sukru Okan plující pod vlajkou Palau poté, co kapitán lodi nereagoval na příkaz k zastavení: "Poté, co inspekční skupina dokončila svou práci na palubě, mohla loď Sukru Okan pokračovat v plavbě.“

Jednalo se o loď registrovanou na tichomořských ostrovech Palau, s domovským přístavem v Istanbulu.

Ruské námořnictvo se rozhodlo pro ukázku síly v Černém moři. Jejich válečné lodě se bojí přiblížit k ukrajinským břehům, kde by mohlo dojít k útoku raketami, nebo drony. Proto se soustředí na bezpečnou oblast na jihozápadě Černého moře, která je od Ukrajiny dostatečně daleko a je poblíž tureckých a bulharských výsostných vod.

Ruský soldát i v této situaci dokazuje, že jeho hrdinství končí tam, kde se objeví stejně silný soupeř. Pokud tedy, a to je ve světě, kde stát lže sám sobě, velká slabina, dokáže sílu soupeře správně odhadnout. Ideální by v tomto případě bylo odeslání Vysilije Bykova tam, kde nyní kotví udatný raketový křižník Moskva.

 

553
Na horu