Search
× Search
Rusové protestují! Rozhořčeně protestují!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Rusové protestují! Rozhořčeně protestují!

Budou se muset Rusové trmácet se zbraněmi a spol. do Kaliningradu po vodě? Od 17. června, kdy Litva zakázala transport sankcionovaného nákladu přes své území, to tak vypadá. A Rusové se hněvají. Protestují. Vyhrožují!

Kaliningrad. Ruská enkláva u Baltu. To jsou zbraně, rakety, armáda. Rusové ji používají jako hrozbu pro celé široké okolí. Ježí se to tam hlavicemi raket namířenými na okolní země jak ježčí hřbet bodlinami. Do enklávy se Rusové dostanou přes Polsko nebo Litvu. Další možností je transport vzduchem, nebo po moři. Vzhledem k logistickým schopnostem velkého ruského národa je cesta po moři či vzduchem ve větší míře vyloučená.

Nyní Litva využila sankcí Evropské unie a zakázala transport sankcionovaného zboží přes své území. Pro Rusko je cesta po litevské železnici hlavní dopravní tepnou. Tedy bingo, Litvě se povedl zásah takříkajíc na komoru. Který však chtěl nemálo odvahy…

A Rusové se zlobí. Cesta po moři jim, zdá se, nevyhovuje. Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo litevského velvyslance. A protestovalo. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov prohlásil: „Situace je více než vážná! Toto rozhodnutí je bezprecedentní! Jedná se o porušení VŠEHO!“

Ruské ministerstvo požaduje okamžité zrušení rozhodnutí. Prý jde o otevřeně nepřátelský krok. V případě zachování zákazu si Rusko vyhrazuje právo podniknout kroky na ochranu svých národních zájmů.

A tak se jeví, že je Rusko rozhořčené. Mírumilovný stát, který dodržuje pravidla a zákony, který je svým sousedům vždy připraven podat pomocnou ruku, který rozsévá po světě klid a blahobyt. A takto mu to jeho okolí vrací. Takovými ranami pod pás!

1551
Na horu