Search
× Search
Rusové přes půl světa na Ukrajinu?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Rusové přes půl světa na Ukrajinu?

Japonská armáda zaznamenala v blízkosti ostrovů pohyb čtyř velkých ruských vyloďovacích plavidel. Cíl jejich plavby není známý, ale není vyloučeno, že se pohybují k Evropě. Zprávu zveřejnila agentura Reuters.

Lodě byly podle snímků naloženy vojenskými nákladními automobily a tanky. Japonci je poprvé zahlédli v úterý a jejich pohyb monitorovali z Pacifiku průlivem Tsuruga až do Japonského moře. Není vyloučeno, že ruské ztráty na těžké technice jsou takové, že nezbývá než dovážet další terče pro moderní ukrajinské ruční protitankové zbraně až ze druhé poloviny světa.

Rusové ve své historii již jeden přesun svých sil kolem světa absolvovali. Tenkrát šlo o opačný směr. V roce 1905 vyplula ruská flotila z Baltu kolem Evropy, Afriky a Asie, aby se střetla s japonským loďstvem u Cušimy. Výsledek byl tragický (pomineme-li to, že už samotná plavba byla velkým činem), ruská flotila byla na hlavu poražena.

Nyní to tedy vypadá, že se vedení armády rozhodlo si výprask zopakovat. Branců na palubě se samozřejmě nikdo na jejich názor neptá (stejně nemají informace na to, aby si ho vytvořili).

Pokud se ruské síly vydaly na západ, je otázkou, jak chtějí proniknout do Černého moře. Turecko uzavřelo úžiny Bospor a Dardanely pro vojenská plavidla. Neumí-li stroje ze země, kde včera prý znamená zítra, létat, nebude jejich přesun snadný.

My všichni starší ale víme, že sovětští inženýři dovedou zázraky.

2248
Na horu