Search
× Search
Restaurace mohou, kavárny nikoli
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Restaurace mohou, kavárny nikoli

Koronavirus zastihl vlády a úřednictvo, které je dělnými pažemi vlád, v nedbalkách nejen u nás. Ve Velké ceně covidových absurdit si naše malá republika vede skvěle a ve vedoucí skupině má početné zastoupení. Ani prázdninové Chorvatsko se nechce nechat zaskočit. Před pár dny vyrazilo do úniku předpisy pro kavárny a restaurace.

Zatímco restaurace už mohou přijímat své hosty uvnitř (myšleno v uzavřených prostorech), kavárny jsou stále odkázané jen na zahrádky. Nad logikou opatření kroutí hlavou nejen kavárníci ze země u Jadranu.

Do vysvětlování těžko odůvodnitelného rozdílu se pustila Ivana Pavić Šimetin, zástupkyně ředitele HZJZ: „V restauraci se sejdou u jednoho stolu lidé, kteří spolu přišli. Na rozdíl od toho je v kavárnách mnohem větší provoz, mnohdy se spolu do kontaktu dostanou lidé, kteří se ani neznali a jindy ti, co měli přijít, tak nepřijdou. V takovém případě je těžké monitorovat kontakty. Myšleno z kaváren.“

Situace je tedy taková. V chorvatské restauraci se najíte uvnitř i venku, kávu si ale vypijete jen venku. Je to pošahané…

Abychom však nenechali Chorvatsko v úniku absurdní Velké ceny příliš dlouho, kapitán našeho mužstva Bureš se rozhodl na chorvatský únik zareagovat rošádou v čele ministerstva zdravotnictví. Vzhledem k tomu, že jím vedený tým už nemá na střídačce nikoho v záloze, musel sáhnout po již jednou z hřiště staženém středopolaři Adamu Vojtěchovi. Diváci na stadionu se diví, ale Česká republika tímto krokem zachycuje únik Chorvatů. Ti již jen ztěžka popadají dech a v absurditách covidového vládnutí si znovu držíme s bezpečným náskokem vedení. Vzhledem k tomu, že tento závod potrvá až do podzimních voleb, myslím, že se můžeme těšit ještě na další ataky týmu se lvíčkem na prsou.   

2509
Na horu