Search
× Search
Řecko ruší covidová opatření pro turisty
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Řecko ruší covidová opatření pro turisty

Řecko příští týden zruší většinu zbývajících cestovních omezení souvisejících s nemocí covid-19. Od 2. května nebudou turisté muset předkládat doklad o očkování a požadavky na testování na letištích budou zrušeny bez ohledu na to, kdy a zda byl návštěvník očkován.

Zhruba před měsícem řecké úřady zrušily povinnost vyplňovat před cestou do země příjezdový formulář. V současné době je možnost příjezdu do Řecka podmíněna prokázáním očkování ne starším než 9 měsíců, dokladem o prodělání nemoci v posledním půlroce nebo předložením dokladu o negativním testu (buď PCR test provedený do 72 hodin po příletu, nebo rychlý antigenní test provedený do 24 hodin po příletu). To se týká všech cestujících starších 5 let.

Zároveň je v platnosti povinnost nosit ve vnitřních prostorách respirátor. Ta zanikne v červnu, ale podle ministra zdravotnictví Thanose Plevrise zůstanou výjimky, u nichž bude povinnost zachována. Efekt změn se vyhodnotí k 1. září a v závislosti na vývoji pandemie případně mohou být revidovány.

Ministr rovněž oznámil, že se ruší omezení obsazenosti na veřejných místech, jako jsou restaurace, obchody a sportoviště, a to až do 31. srpna. Zmírnění restrikcí přichází v době, kdy se Řecko připravuje na letní sezónu, během níž očekává rekordní počet turistů.

Koronavirová pandemie si v zemi s 10,7 milionu obyvatel vyžádala 29 tisíc obětí. Podobně lidnaté Česko eviduje o třetinu více úmrtí.

4394
Na horu