Search
× Search
Řecko řeší novou daň pro jachty (neustále)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Řecko řeší novou daň pro jachty (neustále)

Řecká vláda zavedla svou novou daň pro majitele jachet, tzv. TEPAI, která měla být tentokrát odstartována počátkem dubna. Již po několikáté.

Daň byla poprvé navržena v roce 2014, ale její zavedení, alespoň podle CA (The Cruising Association) , bylo od samého počátku vystaveno problémům. Hlavní nesnází se zdá býti absence jakékoliv rozumné metody registrace nebo placení daně.

Vláda působí místy až bezradně, což ostatně není v Řecku žádné velké překvapení. Nabízí se zdánlivě jednoduché řešení, registrace přes internet. I to má ovšem háček.

Christopher Robb, který je ve spojení s řeckými úřady jménem členů CA, doporučuje opatrnost při zadávání informací prostřednictvím internetového prohlížeče, který používá „automatické vyplňování“, protože do polí zadává chybné informace.

Například nejméně 50 % lodí nyní v databázi nese jméno svého majitele, což logicky způsobuje mnohá nedorozumění. Na vině je špatné naprogramování systému.

Vzhledem k tomu CA trvala na PR kampani na pomoc komunitě jachtařů. Řecká vláda se prý pokusí co nejdříve poskytnout FAQ dokument o tom, jak daň funguje. Dokument bude k dispozici na internetu a bude používán přístavní policií, aby pomohl v jejich výcviku.

Zároveň probíhá další jednání mezi CA a řeckou vládou. Obě strany se budou snažit napravit vzniklé potíže. V pokud možno co nejkratší době. Není v zájmu nikoho ze zúčastněných, aby řecká moře křižovaly tisíce lodí se jménem Papadopoulos. 

Řecké informace k TEPAI.

Článek byl připraven podle IBI News

 

2801
Na horu