Search
× Search
Půl milionu návštěv za červenec!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Půl milionu návštěv za červenec!

Lodní noviny mají důvod slavit. Během července jsme na našem webu zaznamenali téměř 510 000 návštěv. Naši čtenáři, kterých bylo za poslední měsíc více než 370 000, navštívili ve stejné době více než 714 000 stránek.

Pojďme se na tato čísla podívat z jiného pohledu. Dejme tomu, že kniha o 100 stránkách je tlustá 1 cm. V takovém případě by to znamenalo, že publikace vyrobená jen ze stránek přečtených na Lodních novinách za měsíc, by byla tlustá 71,4 metru. To je stejně, jako 2380 výtisků Matematických, fyzikálních a chemických tabulek pro střední školy (jestli si na ně pamatujete).

Dalším uváděným číslem je 510 000 návštěv. To je těžké. Nic mě nenapadá. Půl milionu návštěv je prostě půl milionu návštěv.

Nakonec počet čtenářů. 370 000 čtenářů znamená například to, že by Lodní noviny četli všichni obyvatelé Brna. Tedy bez těch z Maloměřic a Obřan.

K těmto závratným číslům nám pomohla také spolupráce se serverem Seznam, která pomohla rozšířit okruh čtenářů i tam, kde na jachtu  nenarazíte. Zatím. Seznam od nás bere některé zprávy a ty se pak šíří daleko za hranice českého a slovenského jachtařského světa…

Naší další laťkou by mohlo být 500 000 čtenářů za měsíc. Nezdá se, že by to bylo nemožné…

(Grafy návštěvnosti najdete pod článkem. Jeden graf vyjadřuje všechny návštěvy, druhý graf vyjadřuje návštěbvy přicházející na Lodní noviny jinak než přes titulní stranu webu seznam.cz)

 

 

1794
Na horu