Search
× Search
Pro fajnšmekry Grand Soleil 44
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Pro fajnšmekry Grand Soleil 44

Na zářijovém veletrhu v Cannes (bude-li) bude představena novinka značky Grand Soleil. Jde o model dlouhý 44 stop a bude k dispozici jak ve verzi pro běžné plavby, tak i pro regatové nadšence.

Italské loděnici se v posledních letech daří. Vedle závodních speciálů vyrábí jachty kategorie cruiser-racer a několik let i čistě turistické jachty. Od založení má na svém kontě 4500 vyrobených jachet a nyní zvyšuje produkci na 200 lodí ročně. Za rok 2019 byl obrat loděnice 41,5 milionu EUR.

Designérem nové jachty je Matteo Polli. Při výběru ideálního tvaru trupu ze čtyř možností využil technologie CFD (computational fluid dynamics), která byla primárně vytvořena pro potřeby týmu Prada v Americkém poháru.

Jachta bude k dispozici ve verzi performance cruising a racing. Závodní verze se liší především vyšším karbonovým stěžněm, oplachtěním a upravenou palubou pro závodní potřeby.

Maximální šířka trupu se táhne ve výšce paluby až na záď. Na úrovni vodorysky se trup výrazně zužuje a snižuje se tak smáčená plocha. Navíc bylo možné použít jediný list kormidla.

Stěžeň je posunutý dále k zádi, než bylo obvyklé. Díky tomu je plocha samopřehazovací kosatky dostatečná i pro běžné potřeby. K dispozici je na přídi čelen pro asymetrické spinakery a plachtu Code 0.

Vnitřní uspořádání je tříkajutové s dvojicí koupelen.

Parametry

Délka trupu    13,4 m

Šířka    4,3 m

Ponor (standard)       2,5 m

Výtlak 9500 kg

Cena    319 000 EUR bez DPH

Více zde

 

3941
Na horu