Search
× Search
Přístav v Sali je dokončen
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Přístav v Sali je dokončen

Dostavba přístavu v Sali na Dugom otoku je dokončena. Přístav bude nyní lépe chráněn před jugem. Nábřeží je prodlouženo o 150 metrů, vše kryje vlnolam délky 116 metrů. Caffe/Bar Maritimo očekává, že v tržbách dožene Croatia Airlines.

Práce na rozšíření a lepší ochraně přístavu trvaly 2 roky. Zvětší se počet míst k stání pro dalších cca 30 jachet a předpokládá se i zdvojnásobení počtu míst k sezení v Caffe/Bar Maritimo (zatím nedokončeno). U vlnolamu se předpokládá přistávání trajektu. Díky lepší ochraně přístavu by měla linka především v zimních měsících jezdit častěji než občas.

Zdroj ŽLU Zadar

Zdroj ŽLU Zadar

Nový vlnolam
Cena za rozšíření je 12 018 642 euro a 20 centů. Z toho 10 215 845 euro zaplatil Fond soudržnosti Evropské unie, 1 802 797 euro šlo z kasy Ministarstva mora, prometa i infrastrukture. Chybějících 20 centů, kvůli kterým se stavba po 2 roky odkládala, nakonec přihodil z vlastního majitel Caffe/Bar Maritimo Darko Lozančić. Za záchranu důležitého infrastrukturního projektu byl 7.6. 2022 oceněn titulem Čestný občan Sali.

Od jara je možné očekávat zvýšení přístavních poplatků.

Někdo to zaplatit musí.

1061
Na horu