Search
× Search
Přeřezaná vyvazovací lana v zátoce Tratinska na Žirje
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Přeřezaná vyvazovací lana v zátoce Tratinska na Žirje

Správce bójí v zátoce Tratinska na Žirje odřízl vyvazovací lana slovinskému jachtaři. Stalo se tak s přicházející nocí ve chvíli, kdy předpověď avizovala nebezpečí bouřek. Na palubě byli také dvě děti.

Na úvod článku bych chtěl uvést, že nevíme, co předcházelo situaci, kterou vidíte na videu. Zuřivý vlastník nože, který řeže vyvazovací lana, za sebou může mít nepěknou hádku se slovinským jachtařem, o které nevíme. Nebo má za sebou nějakou domácí při a vylévá si vztek, kde může. My se jen pokusíme popsat situaci tak, jak byla zveřejněna.

„Připluli jsme do Tratinske, abychom se vyhnuli nahlášené nepřízni počasí. Chtěli jsme bezpečné stání na bóji, na palubě máme dvě děti. Protože jsme na vodě již dva týdny, chtěli jsme se dohodnout se správcem koncese na odvozu odpadků. Podle zákona by měl koncesionář odpadky svážet. Odmítl je odvézt a řekl, že pokud nezaplatíme, odřízne nám lana. Řekli jsme, že v tom případě zavoláme policii. Platit jsme nechtěli, tak nám ve 20:30 obě lana přeřezal.“

Jednalo se o muže na člunu šibenické registrace ŠB 277456.

V článku webového portálu Morski.hr, který citujeme, se dále uvádí, že v případě vyšší moci, za kterou může být blížící se bouřka považována, nemá správce koncese právo loď v nouzi podobným způsobem omezit a hrozí mu až odebrání koncese.

 

2314
Na horu