Search
× Search
Přednášky Přístavní manévry a Jak bezpečně kotvit
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Přednášky Přístavní manévry a Jak bezpečně kotvit

Na konec ledna a začátek února jsme připravili dvojici vyhledávaných přednášek Přístavní manévry a Jak bezpečně kotvit. Protože pravděpodobnost, že shlukování bude v té době zakázáno, se rovná skoro jistotě, půjde o přednášky online.

Přístavní manévry (27. ledna od 18:00)

Přednáška Přístavní manévry je naší stálicí. V časech povoleného shlukování jsme ji pořádali v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, a dokonce i v Košicích, a to několikrát za rok. Tentokrát budou mít šanci i jachtaři odjinud. Přednáška je připravena podle úspěšné knihy Přístavní manévry (právě prodáváme poslední kusy druhého vydání). Začínajícím i zkušeným jachtařům pomůžeme objevit zákonitosti pohybu jachty při manévrech, vysvětlíme logiku pohybu lodě, objasníme základní chyby, ukážeme, jak se chovat v jednotlivých situacích, jaké uzly používat, na co si dát pozor a mnoho dalších témat. 

Jak bezpečně kotvit (3. února od 18:00)

Také kotvení je pro mnohé jachtaře kamenem úrazu. Buď kotví nebezpečně a kdykoli je může na kotvišti probudit náraz do jiné jachty, nebo raději nekotví vůbec. Proč kotva drží, jaké typy kotev jsou ty nejlepší, jak a kde správně zakotvit, na co si dát pozor, jaká jsou slabá místa kotevního hardwaru, jak zakotvit v bouři a mnohé další dotazy budou zodpovězeny na naší přednášce o kotvení.

3617
Na horu