Search
× Search
Přednáška Přístavní manévry dnes od 18:00
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Přednáška Přístavní manévry dnes od 18:00

Dnes v 18:00 začíná online přednáška o přístavních manévrech. Vysvětlíme vám, co o manévrování s lodí nevíte a pomůžeme vám dostat loď do ruky a zbavit se stresu. Příští týden je na programu přednáška Jak bezpečně kotvit. I kotvení je činností, která způsobuje škody a zvedá vlasy na hlavě. 

Přístavní manévry

Přednáška Přístavní manévry je naší stálicí. V časech povoleného shlukování jsme ji pořádali v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, a dokonce i v Košicích, a to několikrát za rok. Tentokrát budou mít šanci i jachtaři odjinud. Přednáška je připravena podle úspěšné knihy Přístavní manévry (právě prodáváme poslední kusy druhého vydání). Začínajícím i zkušeným jachtařům pomůžeme objevit zákonitosti pohybu jachty při manévrech, vysvětlíme logiku pohybu lodě, objasníme základní chyby, ukážeme, jak se chovat v jednotlivých situacích, jaké uzly používat, na co si dát pozor a mnoho dalších témat. 

Jak bezpečně kotvit (3. března od 18:00)

Také kotvení je pro mnohé jachtaře kamenem úrazu. Buď kotví nebezpečně a kdykoli je může na kotvišti probudit náraz do jiné jachty, nebo raději nekotví vůbec. Proč kotva drží, jaké typy kotev jsou ty nejlepší, jak a kde správně zakotvit, na co si dát pozor, jaká jsou slabá místa kotevního hardwaru, jak zakotvit v bouři a mnohé další dotazy budou zodpovězeny na naší přednášce o kotvení.

Máme připraveny i dvě zajímavé přednášky o Chorvatsku Nejzajímavější místa severní a střední Dalmácie (Zadar - Split) a Nejzajímavější místa střední a jižní Dalmácie (Split - Molunat).

4023
Na horu