Search
× Search
Pozor v bankomatu i při placení kartou!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pozor v bankomatu i při placení kartou!

Banky se tváří jako solidní instituce na straně jedné a na straně druhé se chovají jak veksláci za Tuzexem.

Jistě znáte službu Dynamic Currency Conversion (DCC). Jde o to, jak využít neznalosti a nejistoty majitelů karet a jak je sprostě obrat podobným způsobem, jako směnárna na Staromáku.

Tato „služba“ již funguje v bankomatech několik let. Dává vám při výběru peněz na výběr, jestli chcete standardní kurz, který se každý den pohybuje (v rámci halířů), nebo předem daný kurz, který je výrazně horší. Banka tímto obchází zákony, které jí brání v nastavování pro ní výhodného kurzu. Na monitoru bankomatu vám dávají vybrat před jasnou volbou v korunách, nebo naprostou nejistotou v cizí měně. B je přitom správně, pokud se nechcete nechat obrat. Nastavené je přitom vše tak, aby aby vás bankomat od pro vás správné a levnější varianty odradil. Ať už jde o barevné označení (červená a zelená), nebo o zpochybňování vaší správné volby. 

Je neuvěřitelné, jak instituce tvářící se jako pilíře serióznosti, jsou ochotné okrást kohokoli, hůře, než proslulé rumunské gangy kapsářů v tramvaji 22. 

Aktualne.cz píše, že s touto praxí již banky pronikly i do obchodů a restaurací při platbě kartou. Dokonce obchodníky finančně motivují k nabízení této zlodějské varianty.

Jistě mnozí tyto praktiky znáte. Pokud ne, dejte si na ně pozor. Vše potřebné o těchto praktikách najdete v článku zde.

3989
Na horu