Search
× Search
Pozor na větrný víkend na Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Pozor na větrný víkend na Jadranu

Víkend na Jadranu (a nejen tam) bude větrný. Slabší jugo se rozfouká již dnes, to nejhorší ale přijde až koncem víkendu.

Dnes na Jadranu začne foukat jugo a hned tak neskončí. Během dneška by vítr neměl v poryvech překročit 30 uzlů. Na Jadranu. Jihovýchod je možné očekávat i na západě Itálie. Západně od Korsiky a Sardinie vane jihozápadní vítr, který sílí směrem ke španělskému pobřeží. Zde může odpoledne atakovat až 35 uzlů. Během noci bude přecházet fronta od severozápadu a vítr se bude za frontou stáčet na severozápadní mistrál.

Během zítřka se nejprve uklidní západní Středomoří. Bude to ale jen klid před bouří. Zítra přes den se největrnější počasí přesune nad Ligurské moře. Na Jadranu bude zítra mohutnět jugo a vítr se dostane v poryvech nad 30 uzlů.

V noci na sobotu čekejte v Golfe du Lion mistrál v poryvech 35 uzlů, jihozápad kolem 30 uzlů v Ligurském moři a o něco slabší vítr stejného směru v moři Tyrhénském.

V noci na sobotu bude nejprve s přechodem fronty bouřit severní Jadran, Istrie, Kvarner, Rab a Pag, ale velmi silné bouřky se budou následně přesouvat i dále na jih. Bouřky na Jadranu vydrží i v noci z neděle na pondělí.

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Vítr ve Středomoří v neděli.
V sobotu přes den bude oblast západně od Korsiky a Sardinie zasažena mistralem, v Tyrhénském moři to bude především západní vítr o rychlosti 30 – 40 uzlů v poryvech.

Jadranem bude během soboty od severozápadu přecházet fronta. Za ní se vítr přechodně uklidní, aby následně oblast severně od Splitu zasáhla bóra, která v poryvech zesílí i nad 40 uzlů. Vítr by měl slábnout až během pondělka.

Počasí v příštích dnech bude divočejší, a proto by bylo dobré podle toho upravit své cestovní plány.

891
Na horu