Search
× Search
Pozor na nebezpečí v Punatu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pozor na nebezpečí v Punatu

Máte na letošek pronajatou jachtu z Punatu na ostrově Krk? Je třeba si dát pozor. Především při nákupu. Na ostrově číhá na domácí a turisty nové nebezpečenství.

Podle zprávy, kterou máme zatím jen z jednoho zdroje, se ostrovem šíří panika. Přemnožená divoká prasata vzala útokem obchody s potravinami a zbožím smíšeným. V místních šopech, které jdou s dobou, najdete samočinné dveře otvírané fotobuňkou. Této technické vymoženosti využívají divoké svině. Technika zatím nedokáže odlišit svini od člověka, dveře otvírá jedněm i druhým. V mnoha případech je navíc rozdíl zanedbatelný, pokud vůbec nějaký.

Image
Na videu je vidět jedna z nakupujících sviní. Ostatní šopující jsou z přítomnosti jiného živočišného druhu zaskočeni a utíkají. Odvahu projevil jen místní lovec Vojislav Lovrić, který na nebezpečného tvora zaútočil a zneškodnil ho holýma rukama. Podle zpráv z ambulance doktorky Marinky Tičić z Vrbniku odnesl Vojislav svůj velmi statečný čin jen krvavým šrámem na paži a podezřením na červenku. Přátelé pana Lovriće z konoby Kod Kate však tvrdí, že barevná odlišnost lovcovy tváře nesouvisí s uloveným živočichem, ale s příchylností k produktům s vyšším obsahem alkoholu.

Ataky divokých prasat na samočinné dveře mohou být nebezpečné především v průběhu turistické sezóny. A nemusí jít jen o obchody s potravinami. Stačí, aby se nějaký kňour dostal v létě do maríny Punat. Vždyť i dámské sprchy jsou vybaveny tímto typem otvírání a jediný kanec vpuštěný fotobuňkou do ženského hájenství by mohl způsobit šerednou paniku.

951
Na horu