Search
× Search
Pozor na drahou nepříjemnost při charteru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pozor na drahou nepříjemnost při charteru

Při vracení jachty po skončení charterové plavby se můžete snadno dostat do nezáviděníhodné situace, kdy charterová firma chce zaplatit něco, co jste s největší pravděpodobností neudělali. Na co si dát pozor?

Nepříjemnou pastí na peníze jsou dnes moderní zapuštěné lukny. Dříve festovné lukny s hliníkovým rámem jsou dnes elegantně zapuštěné a o rámu si můžeme nechat jen zdát. Použité plexi je tenčí a mnohem náchylnější na poškození. Blbý kus plexi, za který můžete snadno zaplatit 200 EUR.

Při přebírání lodi si důkladně projděte všechny lukny na palubě. Nesmíte se nechat uspokojit povšechným pohledem. Pokud je některá z luken prasklá, může jít o prasklinu, která není na první pohled patrná. Prohlédněte si každou luknu detailně a pod různými úhly, abyste měli jistotu, že žádné praskliny neskrývají. Pokud ano, vše zaznamenejte do check listu. Jen tak se můžete vyhnout překvapivě vysoké ceně za blbý kus plastu.

Mnohé charterové společnosti přistupují k problému křehkých luken s nadhledem. Mohou se ale najít i takové, které si z vlásečnicové praskliny udělají skvělý zdroj příjmů.

Něco mi říká, že je třeba si dávat velký pozornapříklad  na základně Dream Yachtu v řeckém Lavrionu.

4197
Na horu