Search
× Search
Požár, výbuch, zkažená dovolená
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Požár, výbuch, zkažená dovolená

Nedaleko ostrova Olipa vzplála motorová jachta Wally. Požár, zásah hasičů a nakonec ještě výbuch v přímém přenosu. Malé drama nedaleko Pelješacu.

O víkendu vzplála na severozápadě souostroví Elafity nedaleko Dubrovníku čtyřiadvacetimetrová motorová jachta Kanga, která byla vyrobena loděnicí Wally. V okamžiku požáru bylo na palubě 9 hostů a 4 členové posádky. Všichni vzali nohy na ramena a odpluli na člunu do bezpečí.

Elegantní nástavba jachty vzala rychle za své, a když na místo dorazili hasiči, bylo jasné, že nová loď to už nikdy nebude. Bylo ale třeba požár uhasit a zabránit ekologickým škodám.

V jednu chvíli při hašení požáru však došlo k výbuchu v podpalubí (je vidět na videu pod článkem) při kterém byla trojice hasičů zraněna. Nikdo z nich naštěstí ne těžce.

Vrak lodi se nakonec podařilo dotáhnout do přístavu Prapratna, kde zpestří turistům klasické večerní procházky jinak nudným letoviskem.

Ošizení se mohou cítit charteroví hosté na palubě jachty Kanga. Pronájem jachty mohl vyjít tak na 70 000 USD a pro zbytek dovolené jim zbyl jen pomocný člun. No, snad to nějak doklepou!

Na místo nehody se ihned sjeli zástupci loděnice Wally. Loděnici může podobná věc způsobit nenapravitelnou škodu. Například jediný ulomený kýl na jachtě Oyster nakonec vedl až ke krachu loděnice. A Wally v poslední době jedná o svém převzetí s loděnicí Ferretti. Požár může dlouhá jednání poslat do kytek.

 

 

 

4245
Na horu