Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Povodeň
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Povodeň

Povánoční deště způsobily povodeň, která se dovalila až do Prahy. Podívejte se, jaká je dnes situace na Zbraslavi a na vodočtu v Chuchli.

Pro ty, co nevědí, tak Zbraslav je nejhezčí část Prahy na jižním okraji hlavního města. A vodočet v Chuchli je také jižně od centra. Kdo Prahu trochu zná, ten bude vědět, když napíšeme, že je u železničního mostu v Malé Chuchli (Most inteligence).

Na Zbraslavi již Vltava vystoupala z koryta. Zaplavená je velká část cyklostezky do Vraného. Zatím se stále drží nad hladinou bufet U posledního Kelta pod zbraslavským mostem. Kdo cyklostezku běžně využívá, tak ví, že Kelta by byla škoda.

Zdroj CHMI

Zdroj CHMI

Výška vody a průtok v Chuchli
Na levém břehu již voda překonala výšku navigace a slepé rameno zvané Malá řeka splynulo s Vltavou v jeden celek. Přístaviště parníků na Zbraslavi pluje nyní nikoli pod navigací, ale nad ní.

Do Smíchovského přístavu jsme nakoukli včera, kdy se do něj sjížděly parníky a jiná plavidla z celé Prahy. To tedy dnes necháme být.

Podíváme se ale na grafy výšky a průtoku vody v Praze, které produkují komořanští meteorologové. V Praze byl v posledních letech běžný průtok kolem 50 m3/s. Dnes protéká 738 m3/s a zdá se, že jsme na vrcholu. Pokud to mají v Komořanech dobře spočítané…

Image
Dnešní počasí...
Výška hladiny v Chuchli je 181 cm. Běžný stav je kolem 70 cm. Metr a deset centimetrů nad běžnou úrovní. Během zítřka by již měla hladina o 15 cm klesnout. Další výrazný pokles však zatím není na obzoru.

 

365
Na horu