Search
× Search
Poslední možnost zlepšit se v přístavních manévrech
Daniel Vodička

Poslední možnost zlepšit se v přístavních manévrech

Kapitánský průkaz máte pár let, dovolenou na moři milujete, ale při myšlence na nutnost zajet do maríny se vám nedělá dobře? Tento pocit dobře znám z let, kdy jsem na moři začínal. Zlepšovat se metodou pokus/omyl je zdlouhavé a někdy i nákladné. Letos máte poslední možnost zdokonalit se v manévrech. Poslední volná místa na kurzu.

Během týdne na moři je možné se manévrům v přístavech vyhnout. Na noc se vyváži na bóji, nebo hodím kotvu před přístavem. V pátek však již možnost volby není. Je třeba zajet k benzínce pro palivo, a nakonec mezi lodě v maríně. Tato myšlenka zvedá tep dvojnásob, když předpověď slibuje na konec týdne silnou bóru.

Abyste se cítili v přístavech komfortně a loď doklázali bezpečně zvládnout, připravili jsme pro vás praktické kurzy přístavních manévrů v Chorvatsku. Jsou určeny jak pro začínající jachtaře a mírně pokročilé (intenzivní třídenní kurz přístavních manévrů), tak i pro pokročilé, které navíc učíme zajíždět do přístavů sólo. Na kurzech ale mají své místo také partnerky a partneři skipperů, které naučíme vše, co od nich skipper potřebuje, naučíme je spolupracovat tak, že jedn se může na druhého bez řečí spolehnout. 

Na našich kurzech se naučíte to, co jste se nenaučili pořádně na kapitánském kurzu. Program je jednoduchý, přístavní manévra od rána do večera pod vedením zkušených instruktorů. Dostanete do krve to, co vám chybí a zbavíte se nejistoty a nervozity v přístavech. 

Naše kurzy jsou vynikající. Doporučuje je 11 z 10 absolventů.

543
Na horu