Pořádný vercajk na palubě
Na palubě je třeba mít pořádný vercajk. Občas je nutné něco utáhnout. Nebo povolit! Rozebrat! A zase složit! Na to je třeba kvalitní a pestrý cajk. Nebýt odkázán na jedny siky a kladivo.
Na jedné lodi v Řecku jsme měli krásný kufr s nářadím. Otevřeli jsme ho a byl plný všeho. Dál jsme to při vyplouvání neřešili. Vypadalo to, že majitel si na nářadí potrpí.
Byla to chyba! Na ostrově Tilos v Livadii jsme potřebovali něco dotáhnout. Nebo možná povolit. Jednalo se o kdovíjaký imbus. A nebyla to šestka.
Vytáhli jsme vercajkový kufr a začali hledat. Našli sadu imbusů. Byla svázaná páskou. Deset kousků, to je dost na povolení čehokoli...
Ukázalo se, že tomu tak není. Deset kousků, ale jen jeden rozměr. Zatracených 6 mm.
Tak ten jsme zrovna nepotřebovali…
S nářadím jsou někdy na charterových lodích potíže.
939
Související články
Podzimní přeplavby k prodloužení léta
Podzimní přeplavby k prodloužení léta
Malta, Sicílie, Peloponés, Ithaka, Lefkáda, Paxos, Korfu, Itálie, Chorvatsko. Poslední místo. Nebo ze Zadaru na espresso do Itálie a zpět, ale jen za pomoci klasické navigace.
Proč se v Egeji pluje jen v Saronském zálivu
Proč se v Egeji pluje jen v Saronském zálivu
Egejské moře. Jedna z nejkrásnějších jachtařských lokalit. Většina charterového provozu se však omezuje jen na Saronský záliv a nejbližší ostrovy. Dál vyrazí jen pár procent charterových jachtařů.
Last minute nabídka od Bemexu 22.7.2025
Last minute nabídka od Bemexu 22.7.2025
Česká charterová společnost Bemex Boot se sídlem v chorvatském Sukošanu má pro vás novou last minute nabídku na následující dva týdny. Katamarany, jednotrupé jachty a dokonce i motorový člun. Nabídka je platná od 22. července.