Search
× Search
Poprvé na loď s malými dětmi. Vybavení.
Jan Lednický
/ Kategorie: Bezpečnost

Poprvé na loď s malými dětmi. Vybavení.

Nebojte se

Méně je více. Čím méně krámů, tím pohodovější balení, nakládání, cesta a ve výsledku i plavba.

Sluneční brýle jsou samozřejmost, ale stavte se v nejbližší optice pro silikonovou pojistnou šňůrku, případně neoprenový pásek. Stojí pár korun. „Žbluňk“ při naklonění se nad vodu je řešitelné v zátoce s pár metry, pokud se umíte potápět. Na hloubce mezi ostrovy nepomůže ani to. Každý, kdo někdy uklidňoval své dítě poté, co jeho oblíbená hračka či kus garderóby odešla do věčných lovišť, vážně nepotřebuje toto absolvovat znovu kvůli růžovým slunečním brýlím z tržnice.

Raději nespoléhejte na vesty od charterovky – pravděpodobně budou mít na větší děti (6+), na padnoucí vesty pro menší prcky spíše zapomeňte. Naštěstí jsou u nás výrobci malých vest za rozumný peníz (např. pan Hodonský, Sailing XXS), vesta má dvě přezky a pásky mezi nohy. Decathlon je zase jistá volba pro větší děti – vestu pak použijete třeba i na vodu.

Zvažte nákup dlouhého neoprenu, na čínském AliExpresu se dětské pohybují kolem 20 až 30 dolarů včetně dopravy. Neopren má dvě zásadní výhody – hřeje a nadnáší. Nemusíte tak neustále hlídat, jak jsou na tom slabší plavci. Velikost berte podle hrudníku (obvykle o jednu menší, než odpovídá výšce), je vždy lepší, aby dětem koukalo víc z končetin, ale na těle musí sedět přesně. Jinak je v něm zima.

Šnorchl a maska zásadně rozšíří vodní průzkum a hejno ryb, které spolupachatel krmí z paluby ukořistěnou bagetou, spolehlivě rozzáří dětský úsměv.

2771
Na horu