Search
× Search
Poprvé na loď s malými dětmi. Krátké "poskoky" a vyhnat na břeh.
Jan Lednický
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Poprvé na loď s malými dětmi. Krátké "poskoky" a vyhnat na břeh.

Vstaňte v devět (děti vzhůru od půl sedmé tou dobou už rozebírají loď na prvočinitele), vyplujte v jedenáct a snažte se děti udržet v klidu. Spolehlivý recept na vzpouru nebo sebevražedné myšlenky.

Časným vyplutím, krátkým (maximálně tříhodinovým) poskokem se přesuňte do zajímavé zátoky, mariny či k molu (hýřivci právě odplouvají). Budete tam první, máte spoustu prostoru na manévry či výběr ideálního kotviště. Dalším krokem je vyhnat všechny na břeh nebo do vody. Unaví se, budou klidnější.

Po obědě můžete udělat podobný poskok, nebo prostě zůstat a užít si slunce, prozkoumat městečko či vzít děti ulovit kešku na nedaleký kopec. Vaše žena vám poděkuje, měla na starosti děti, když vy jste si „hrál“ u kormidla. :) Vrak rybářské bárky v zátoce Nečujam na Šoltě je ideální atrakcí na celé odpoledne. Navíc tam v písku skvěle drží kotva.

Zásadním vybavením pro plavbu jsou deskové hry a karty – hodí se nejen, když počasí nepřeje, ale i pro rodiče, když potomci konečně odpadnou. Superfarmáře a Labyrinth zvládnou i úplně maličké děti, starší se zabaví třeba na Zámcícch šíleného krále Ludvíka či Monopolech. Z karetních bych vyzdvihl „krávy“ 6 bere, Mamma Mia! a Dobble.

2456
Na horu