Search
× Search
Polští zloději a Čechy, země kouzel
Daniel Vodička

Polští zloději a Čechy, země kouzel

Dvojice Poláků ukradla v Chorvatsku vodní skútr, odvezla ho do Čech a tady u nás zmizel, zavřela se nad ním voda. Poláky chytili, skútr není…

Dva Poláci ve věku 43 a 23 let byli na dovolené v Chorvatsku ve vesničce Blace v deltě Neretvy. No a tam v neděli 16. července nahlásil turista zmizení skútru. Ke zmizení došlo v noci na neděli. Skútr stál uvázaný u plovoucího mola.

Do vyšetřování se pustila známá jednotka detektivů Davor Plenković a Dragica Uzelac z kriminálky Metković. Proběhlo ohledání místa činu, na pontonu byl zajištěn nedopalek polské cigarety značky Mocne, proběhla analýza DNA, došlo i na výslech majitelů okolních apartmánů. Prvotní šetření mělo slibné výsledky.

Bylo zjištěno, že na místě byla na dovolené dvojice Poláků, kteří měli vlastní vodní skútr a odjeli v sobotu před nahlášením krádeže.

V té chvíli již detektivové Plenković a Uzelac na nic nečekali a vyhlásili do dvojici celostátní pátrání, i když si mysleli, že je již nejspíše pozdě, protože polští lupiči již budou s plavidlem na Baltu.

Ale nebyli… Dvojici zadržela pohraniční policie z PGP Stara Gradiška po krátké, ale intenzívní honičce v ulici Kozarskih brigada vedle Harému Musala, když se do cesty ujíždějícím lapkům postavila dodávka parketáře Vučka.

Při výslechu na policejní stanici se dvojice delikventů přiznala. Poté, co si vyhlédli cizí skútr, odjeli se svým skútrem z Blace do Bosny a tam si dohodli jeho uložení. Pod rouškou tmy se potom vrátili do vesničky, ukradli, po čem toužili, naložili odcizené plavidlo na vlek a rychle ještě v noci odjeli.

Nejeli však do Polska, ale jen do České republiky, kde kradený skútr nechali a vraceli se pro ten svůj. To byla chvíle, kdy byli zadrženi. Nyní vypadá situace následovně: dvojice pobertů je v base, jejich vlastní skútr je zadržený a po ukradeném skútru se v Čechách slehla země.

Česká republika je zemí kouzel…

848
Na horu