Search
× Search
Pojištění pro jachtaře Boatsafe přichází i na Slovensko
Daniel Vodička

Pojištění pro jachtaře Boatsafe přichází i na Slovensko

Unikátní pojištění pro jachtaře je od června plně dostupné i na Slovensku. Opírá se o zkušenosti v ČR, kde ho využívá přes 1 300 jachtařů. Výhodou je mimo jiné i vlastní systém likvidace škod, díky kterému získají klienti peníze zpět v průměru do 3 dnů (od doložení dokladů), a nejširší rozsah pojistného krytí. Je od jachtařů pro jachtaře, proto pokrývá drtivou většinu rizik na moři.

Čeští jachtaři už tohle vyladěné pojištění využívají 3 roky, oblíbili si zejména možnost jednoduchého online sjednání, spolehlivost a rychlost při řešení škod i pestrý výběr produktů na jednom místě.

Ty se vám přizpůsobí na míru, ať už se jachtingu věnujete na dovolené, na regatách nebo jste profi skipper. Všechny produkty si sjednáte jednoduše a online na

Boatsafe.sk (občané SR), nebo Boatsafe.cz  (občané ČR) .

V čem se Boatsafe liší od ostatních pojištění na trhu

  1. Nejširší krytí, minimum výluk

Boatsafe jachtařské pojištění má nejširší krytí na evropském trhu a minimum výluk. Kryje i škody na motoru či převodovce, které běžně bývají ve výlukách, nebo třeba odcizení dinghy či pomocného motoru.

Nehledáme, co nehradit. U každé škody se snažíme o její plné krytí. Myslíme opravdu na většinu situací, které mohou na moři nastat, abyste si užili plavbu bez starostí,” vysvětluje Lukáš Slavík, spoluzakladatel platformy..

  1. Transparentní podmínky pod českou jurisdikcí

Všechny podmínky, potvrzení i dokumenty jsou ve slovenštině (pro ČR samozřejmě v češtině), takže máte jistotu, že žádné informace nezůstanou skryté nebo nepřeložené. Vše zároveň spadá pod českou jurisdikci, takže nehrozí komplikace nebo zvýšené finanční náklady při sporu v rámci německého či rakouského právního systému.

Jednoduché je i hlášení škod:

“K nahlášení stačí standardní dokumenty - jejich výčet najdete přehledně na webu a dostáváte ho i při sjednání pojištění, případně vám rádi v případě škody se vším poradíme. Popis nehody pořizuje skipper, vždy v češtině/slovenštině a bez nutnosti shánění dalších podpisů,” říká Lukáš Slavík.

  1. Více škod na jedné plavbě = jen 1 spoluúčast

“Když se daří, tak se daří. Z naší zkušenosti plyne, že jachtaři mívají často na jedné plavbě více škod - například poškozený kýl i kormidelní list nebo roztrženou plachtu a odřený gelcoat. U nás však platí spoluúčast jen jednou,” poukazuje Lukáš Slavík.

  1. Pojištění si může uzavřít kdokoliv z posádky

Pojištění kauce nemusí uzavírat skipper, může to být kdokoliv z posádky, kdo skládá kauci. Ten je pak i příjemcem pojistného plnění.

Stále populárnější je i Boatsafe Skippers Club a vzdělávací platforma, která nabízí zdarma jachtařské přednášky od nejzkušenějších skipperů a také články zaměřené na bezpečnou plavbu a rozvoj jachtařských dovedností. I ty se již překlápí do slovenské verze.

Jaké produkty a pojištění najdete na českém i slovenském webu Boatsafe

Pojištění kauce

Je nejoblíbenějším produktem, kryje totiž drtivou většinu škod, které způsobíte na lodi při plavbě, kotvení i přístavních manévrech.

A i když patříte mezi zdatné skippery, můžete si vybrat svou chvilku smůly. K řadě nehod dojde nešťastnou náhodou (propeller či kormidelní list poškodí namotané lano plující pod hladinou, luknu vylomí nepozorná posádka, kýl poničí nasednutí na převržený mooringový blok, přestane fungovat motor…). Proto se pojištění kauce rozhodně vyplatí a všechny tyto škody kryje.

Zvolit můžete jednorázovou variantu Dovolená (platí 30 dní) nebo Regata (kryje riziko na závodech a v ceně jsou doplňkové plachty). Nebo celoroční variantu Jachtař (vyplatí se už od 2 plaveb ročně) či Profík, která kryje kromě dovolené i zvýšené riziko při závodech a plavbách “za úplatu” (kurzy či plavby). V ceně jsou i doplňkové plachty - genakr, spinakr i code0. S jednou pojistkou tak můžete vyrazit během roku kamkoliv a máte vždy krytá záda.

Cenu pojištění pro svou plavbu si můžete spočítat v jednoduchém kalkulátoru.

Pojištění odpovědnosti skippera a posádky

Pojištění kauce skvěle doplňuje pojištění odpovědnosti skippera. Kryje vás třeba když dojde k nehodě nebo újmě kvůli hrubé nedbalosti, ke zranění posádky (a musíte jí hradit bolestné nebo ušlou mzdu), ke škodě na životním prostředí,  ke škodě, kvůli které charterovka nemůže loď pronajímat a náhradu za ušlý zisk požaduje po vás nebo k nehodě a zranění na dinghy nebo při různých vodních sportech.

Cestovní pojištění pro jachtaře

Pro skippery i členy posádky je na míru vytvořené i cestovní pojištění. Obsahuje tedy věci, za které si jinde musíte připlatit (jachting je obvykle v kategorii příplatkových, rizikových sportů) nebo nejsou krytá vůbec (např. zásah vrtulníkem). V ceně pojištění Boatsafe je garance zásahu asistenční služby až do 200 NM od pobřeží při ohrožení zdraví či života i další rizikové vodní sporty.

Pojištění můžete uzavřít na dobu plavby nebo zvolit výhodnou celoroční variantu. Pro profesionální skippery neplatí ani omezení 90 dní na jednu cestu. Vybrat si můžete ze dvou limitů pojistného plnění – 10 nebo 100 milionů.

Pojištění storna

Mezi oblíbené produkty pro jachtaře patří pojištění storna, které můžete využít nejen na pronájem lodi, ale i na podíl na plavbě nebo zaplacenou sportovní či poznávací plavbu nebo i “kapitánský” kurz.

Asistence na moři SeaHelp

Pokud plujete s dětmi nebo chcete mít 100% jistotu, že v případě potíží bude pomoc rychlá, doporučujeme i asistenční službu na moři SeaHelp. Postará se například o stažení při lehkém nasednutí na mělčinu, rychlou přepravu osob na pevninu (oceníte hlavně při zranění dětí) nebo o pomoc se startem lodi.

Na co si dát pozor při výběru jachtařského pojištění?

Pojištění u charterovky (tzv. damage waiver)

Pojištění kauce občas nabízí i sama charterovka. Je sice příjemné, že nemusíte skládat kauci (resp. skládáte sníženou, “malou” kauci), ale může být velmi nevýhodné – často obsahuje řadu výluk (např. neplatí na plachty, pomocný člun nebo na motor, které v případě poškození musíte zaplatit navíc) a těžko získáváte přesné podmínky.

Pozor na výluky a výši spoluúčasti

Pokud využijete jiné pojištění kauce, pečlivě prozkoumejte výluky. Levná pojištění mívají také poměrně vysokou spoluúčast, takže se vám nevyplatí, nebo se spoluúčast načítá.

Proč se pojistit na plavbu?

Jachting je nádherný sport, ale má svá rizika a vy jako skipper ručíte za všechny škody výší svého majetku. A výše škod, které můžete na plavbě způsobit, může v krajním případě dosahovat mnoha milionů. Ať už jde o škodu na lodi, újmu posádce nebo vaši léčbu v zahraničí, pojištění vám dodá klid při plavbě.

 

Článek je komerční prezentací.

827
Na horu