Search
× Search
Podzimní Seawolfcup
Daniel Vodička
/ Kategorie: Seawolfcup For Fun

Podzimní Seawolfcup

Po dvou covidových letech plných nejistoty jsme všichni doufali, že se situace zklidní a život pojede dále v obvyklých kolejích. A přišla nejistota další. I přes energetickou krizi a obecnou nejistotu z budoucnosti se na startu podzimního Seawolfcupu sešlo osmnáct lodí.

Zpočátku se zdálo, že bezvětří nedovolí odstartovat první rozjížďku. Nefoukalo vůbec a bylo nutné hned zkrátit trasu, aby se rozjížďka alespoň ve zkrácené verzi dojela. Povedlo se to a večer se jako tradičně posádky setkaly v restauraci na zahajovací večeři. Tentokrát ne na ostrově Žminjak, ale v maríně Pirovac.

Na start druhé rozjížďky to tak bylo o něco dále, než jsme zvyklí, ale start druhého dne stihli všichni. Byl i vítr a odjela se velmi rychlá etapa.

Třetí den a poslední rozjížďka byla zahájena v poměrně větrných podmínkách, ale odpoledne však začal vítr slábnout. Nakonec nebylo nutné jakkoli upravovat trasu a všechny posádky dojely do cíle v časovém limitu.

Večerní setkání v restauraci Kornati a vyhlášení výsledků bylo potvrzením kamarádství a nadšení našich závodních posádek. A na další Seawolfcup se ihned na místě přihlásilo osm posádek.

V tuto chvíli máme přihlášeno 16 posádek v divizích  Elan E4 a First 35. A datum dalšího Seawolfcupu je 27. 5. - 31. 5. 2023.

Přihlaste se také, budeme se na vás těšit.

Váš Seawolf

www.seawolfcup.cz

87
Na horu