Search
× Search
Poděkování našim přispěvatelům
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Poděkování našim přispěvatelům

Chtěl bych poděkovat vám, kteří jste tento týden přispěli na provoz našeho webu. Vaše příspěvky nás potěšily a pomohou nám s financování tohoto cirkusu, jehož jsem principálem.

Víte, jaký je rozdíl mezi provozem časopisu – měsíčníku a provozem podobné webové stránky? V časopisu si po uzávěrce čísla hodíte nohy na stůl a 2 týdny si říkáte, že pracovat začnete zítra. Náhle zjistíte, že se další uzávěrka přiblížila nebezpečně rychle a nastane pracovní úprk, který trvá do uzávěrky. Pak si otřete čelo, řeknete si, že tentokrát už se do podobné situace nechcete dostat a hodíte si nohy na stůl…

To na webu nejde. Když není na stránce každý den článek, návštěvnost klesá. Někdy bohužel klesá, i když tam článek je. Google Analytics je dlouhý bič, který stále sviští nad hlavou. Uzávěrka každý den. Nekončící kolotoč.

Neberte to jako stížnost. Kdyby mě to nebavilo, tak to nedělám. Každá práce má svá pro a proti. Tady pozitiva převažují. Tedy, pro mě… Ale něco to stojí. Všechno, provoz webu i práce na náplni. Zvažovali jsme, jak vylepšit jeho financování. Protože jsme se chtěli vyhnout placenému obsahu, rozhodli jsem se, že vyzkoušíme dobrovolné příspěvky. Bez zkušeností s podobným financováním jsme nevěděli, do čeho jdeme, jaká bude ochota přispět na běh jachtařského zpravodajského portálu.

Hned první den po zveřejnění příjemně překvapil a chtěl bych ještě jednou všem přispěvatelům poděkovat. Některé z vás znám osobně, některá jména jsou pro mě nová. Všech darů si ale velmi vážíme. A já osobně slibuji, že se budu snažit, abychom si vaše příspěvky zasloužili (neslíbil jsem, že články budou lepší, slíbil jsem jen, že se o to budu snažit).

Díky

Daniel Vodička

997
Na horu