Search
× Search
Plujete do Itálie?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Plujete do Itálie?

Chcete-li během své týdenní charterové plavby vyrazit z Chorvatska do Itálie, budete se zřejmě odhlašovat v městečku Vis. Co vás při odhlášení čeká?

Chorvaté jsou v poslední době velmi citliví na opouštění výsostných vod bez odhlášení a tento přestupek dokážou rychle a citelně potrestat. Protože ostrov Vis je místem, kde se velká část plavců do Itálie odhlašuje, požádali jsme o specifikaci, kde jsou potřebné úřady. 

K odhlášení potřebujete navštívit kapitanát a policii. Nejprve si zajděte na kapitanát a pak s orazítkovaným crew listem navštivte policii. 

Kapitanát najdete u trajektového mola, nedaleko fastfoodu Katarina. Vstup je od ulice Stara Issa (nábřežní ulice), okolo domku kapitanátu k zadnímu traktu a po vnějším schodišti nahoru do patra.

Následně budete muset na policii. Je zašitá v malé kanceláři nedaleko nábřeží, na kterém jsou vyvázané jachty. Nejspíše na místě na nikoho nenarazíte. Najdete pouze telefonní číslo na dveřích, zavoláte a policie slíbí, že za 10 min přijde. V té chvíli máte čas na slušný oběd.

Po odhlášení byste měli vyplout a zamířit ven z chorvatských vod. Podle našich informací úřady nelibě nesou, pokud se ještě rozhodnete pro koupačku v zátoce, nebo tak něco.

Nezapomeňte také, že po návratu byste se měli znovu přihlásit.

6150
Na horu