Search
× Search
Plavba po Azorech v plném proudu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Plavba po Azorech v plném proudu

V sobotu začalo lodňonovinové putování po souostroví Azory uprostřed Atlantiku. Dvě lodě máme pronajaté na 14 dnů, jednu další loď na dalších 14 dnů. Vše na místě vedou naši zkušení skippeři a instruktoři Pacák Jiří a Přívara Dan (podle abecedy, aby z toho nebylo nějaké nedorozumění ve stylu – proč zrovna já jsem dvojka).

Skippeři vyrazili na Azory přes Lisabon, kde se projeli historickou tramvají, a pak už rovnou do Horty na Faialu, kde na ně čekaly dvě jachty Dufour. První večer byl věnován návštěvě proslulého jachtařského baru Peter Cafe Sport v Hortě vedle přístavu. Jedná se o podnik stoletého stáří, který musí každý jachtař plující přes Atlantik navštívit. Několikrát byl například zvolen nejlepším jachtařským barem na jediné živými tvory obývané planetě v naší galaxii a dost možná i v celém vesmíru.

Druhý den naše malá flotila vyplula z Faialu na ostrov Graciosa vzdálený skoro 50 mil, do přístavu Sao Mateus. Foukal svižný východní vítr, vlny byly atlantické a ve tvářích některých členů posádky se jim podařilo vykouzlit působivý zelenkavý odstín.

 Na dnešek bylo naplánováno volno spojené s poznáváním ostrova. Znamená to zapůjčení motorových vozidel a cestování po ostrově spojené s pěšími výlety.

Tolik zatím vše z Azor, skippeři jsou na informace skoupí. Přinášíme tedy alespoň pár fotografií.

A na závěr připomínám, že i na poslední chvíli je možné vyrazit. Od 15.6. ještě je volné místo.

263
Na horu