Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Plavba mezi ostrovy, kde slunce (skoro) nezapadá
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Plavba mezi ostrovy, kde slunce (skoro) nezapadá

Kde je největší hustota ostrovů v celé Evropě? Nejvíce ostrovů na km2? Těžko to spočítat exaktně, ale jedním z nejvážnějších adeptů na prvenství budou vody Baltu mezi Švédskem a Finskem. Je to bludiště ostrovů, ostrůvků, mělčin, skalisek a kardinálních znaků. Překrásné pobřeží s minimem turistů.

Pro milovníky něčeho nového, fanoušky objevitelských plaveb a vyznavače severu, jsme připravili mimořádně zajímavé školící plavby z Dalsbruku na jihozápadě Finska, přes labyrint Turku Archipelago, ostrovní blubiště Ålandy, přes Balt a další ostrovy na švédské straně do Stockholmu. V hlavním městě Švédska bude plavba ukončena v maríně nedaleko muzea slavné plachetnice Vasa. Zde bude vystřídána posádka a druhá část plavby proběhne opačným směrem.

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Turku Archipelago
Během plavby bude skipper zároveň školitelem a poučí vás nejen navigaci v náročných vodách, ale zapojí posádku do systému hlídek, ukáže správnou práci s plachtami, ideální trim a další dovednosti pro bezpečnou plavbu nezbytné. Poznáte také novou lokalitu, kam můžete později vyplout sami.

Plavby proběhnou na přelomu května a černa. Oblast je nedaleko od polárního kruhu a vzhledem k blízkosti slunovratu se popluje stále ve dne. Ostrovní bludiště, kterými plavba povede jsou mimořádně zajímavá a během plavby potkáte více kardinálních znaků, než za celý zbytek života.

Na ostrovech se stojí v zátokách, přístavech, či marínách. Maríny jsou pro ty, kteří jsou zvyklí na jih Evropy, směšně levné. Navíc v každé najdete saunu.

Image
Plavba na severu Baltu může být v horším počasí vystoupením z komfortní zóny, ale určitě bude fantastickým zážitkem v nádherné přírodě, bez davů turistů v zemi, kde jachting stále ještě není průmyslem.

Popluje se na 44 stop dlouhé jachtě Dufour se 4 kajutami. První etapa plavby začíná v Dalsbruku 27. května, druhá vystartuje ze Stockholmu 3. června.

3184
Na horu