Search
× Search
Platba za povolení k plavbě v Řecku a očekávané rozvolnění
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Platba za povolení k plavbě v Řecku a očekávané rozvolnění

Od našeho čtenáře jsme dostali informace o online platbě za povolení k plavbě v řeckých vodách – eTEPAI.

Chcete-li TEPAI zaplatit online, zde najdete potřebné stránky.

Na stránkách se online zaregistrujete a zadáte údaje o lodi. K dispozici je i podrobný návod, včetně otázek a odpovědí v pdf formátu.

Našemu čtenáři se nepodařilo najít možnost placení kartou, proto zvolil klasickou zahraniční platbu.

Údaje k platbě najdete níže

Recipient Bank: International Authority for Public Revenue (AADE)

Address (if requested): Sina 2-4, Athens, 106 72 

Swift code: BNGRGRAA

IBAN: GR1201000230000000481090510

Remittance Info: [insert your 20-digit payment code] – this one is VERY important to get right(!), if you don’t include this accurately, the payment will not be recorded against your application and you could be fined.

A jaké jsou COVID restrikce?

Pokračování mailu od našeho čtenáře

Ještě jsme hledali, jak to je zde s Covidem. Do Řecka jsme připluli předevčírem z Chorvatska. Vítr nám přál, tak jsme na nic nečekali.

Zjistili jsme toto:

Od 3.5. je povolená "modrá" plavba - tj. plavba bez zastavení a připlutí do přístavu, což nám potvrdili i v Lefkas marině.  Zatím tam jachtou připlout nemůžeme. Mělo by to být možné od 14.5., ale zatím čekají na oficiální potvrzení, které budou mít v nejbližších dnech.

O modré plavbě jsme se dočetli zde.

Takže si to zatím vykládáme tak, že pokud nepřiplujeme do přístavu, tak tu můžeme plout. Kotvíme v zátokách, moc se nikam nehrneme a nelezeme na břeh.

K tomu jsme online vyplnili řecký příjezdový formulář zde.

Vůbec tam nebyla možnost, že přijedeme na soukromé jachtě. Nějak jsme to tam vyplnili, např. Cruise Line Name - jsme napsali "private sailboat"... apod., aby nikdo nemohl říct, že jsme se nenahlásili a nemáme QR kód.

A další nesmysl je PCR test ne starší jak 72 hodin. Nemám to jak realizovat. Na plachetnici plavba z Chorvatska do Řecka trvá rozhodně víc jak 72hodin. Alespoň nám, kteří plujeme doublehanded. V pátek večer jsme vyplouvali ze Sukošanu, první noc jsme byli na kotvě ještě v Chorvatsku, pak další den odhlášení na Visu, jedna noční plavba, která nás sfoukla kousek pod Bari a ještě jsme plachtili do večera směr Brindisi, tam jsme na kotvě přenocovali. Další den jsme křižovali do Otranta, tam zase přes noc na kotvu a další ráno na slabý boční vítr až na Othonoi. A dnes jen kousek na severní stranu Korfu. Moře má už přes den 20°C, nikdo nikde. Přijdeme si, že tu jsme trochu na "černo", ale snad to od 14.5. bude vše otevřené a nebudeme si připadat jak "imigranti" co se chtějí dostat do Řecka.

Takže eTEPAI máme zaplacené, příjezdový QR kód také máme, a do přístavu a na břeh zatím nepotřebujeme. Tak to snad takto bude stačit.

Honza Z.

PS: Ještě jedno info z Řecka. Korintský průplav je zavřený a zatím není známo datum jeho otevření.  Také jsme tam dnes poslali email, tak když bude nějaké info, přepošlu.

2787
Na horu