Search
× Search
Pět ručních granátů na pláži na Makarské
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Pět ručních granátů na pláži na Makarské

Ante Katavić je sportovní rybář. Loví na nádech s harpunou. V neděli se pohyboval na své oblíbené trase u pláží na Makarské, když narazil na ruční granát. Nejprve jeden, pak další… Nakonec jich na pláži našel 5.

Lidé vyhodí do moře cokoli. Plastové láhve, plechovky od piva, mikrovlnou troubu, černobílou televizi i automobil na prahu veteránského věku. Lidi jsou čuňata. Ale najít na městské pláži na hloubce 1,3 – 4,5 metru pět ručních granátů, to se nestává často. Těžko definovat inteligenci člověka, který granáty do moře vyhodil.

Image
Ante našel první granát na hloubce 4,5 metru před hotelem Biokovo. Následně našel pět dalších granátů, jeden z nich na hloubce 1,3 m. Z pětice granátů byly tři s roznětkou, dva bez roznětky. Granáty musel na místo hodit někdo v posledních dvou dnech, protože před víkendem podle Anteho na místě nebyly.

V Chorvatsku momentálně probíhá akce Manje oružja – manje tragedija, která by měla snížit počet zbrání lidem držených. Taková depistolizace. Standardním řešením je odevzdání zbraní na nejbližší policejní služebnu. Zde to zřejmě měl někdo na služebnu příliš daleko.

Foto: Youtube Ante Katavić

2703
Na horu