Search
× Search
Padesátimetrová megajachta v plamenech
Daniel Vodička

Padesátimetrová megajachta v plamenech

155 stop dlouhou megajachtu Lady MM zachvátil včera brzy ráno požár. Posádka vyslala nouzový signál a pobřežní stráži se podařilo z hořícího vraku zachránit 17 osob. Luxusní megajachta šla nakonec ke dnu.

Posádka jachty vyslala nouzový signál včera v 0600. Loď byla na cestě z Capri do přístavu Porto Cervo na Sardinii. Na místo byly ihned vyslány dva záchranářské vrtulníky.

Jachta, která byla spuštěna na vodu v roce 2003 a prošla kompletní generálkou o 10 let později, shořela do základu a zbytek trupu šel ke dnu. Šlo o 47,5 m dlouhou a 8,9 m širokou jachtu s ponorem 2,5 m. Trup jachty byl vyroben z oceli, nástavba byla hliníková. Lady MM byla určena pro 10 hostů, kteří byli ubytováni v 5 kajutách.

Jachta byla vybavena dvojicí motorů MTU o výkonu 2366 HP každý. Aby mělo na palubě co hořet, bylo v nádržích uskladněno 74 000 l hořlaviny. Cestovní rychlost jachty se pohybovala kolem 13 uzlů a dojezd na plné nádrže se blížil 5500 námořních mil.

Proč k požáru došlo není zatím jasné a je otázkou, jestli se to podaří někdy zjistit. Na vině ale mohlo být zapomenuté polínko, které se vykutálelo z krbu v horním salónu... Výše škody nebyla zveřejněna, ale cena jachty by se mohla pohybovat kolem 15 milionů EUR. 

4185
Na horu