Search
× Search
Ostrůvek v tašce nebo v kontejneru?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Bezpečnost

Ostrůvek v tašce nebo v kontejneru?

Záchranný ostrůvek je jako pás v autě. Většinou ho nepotřebujete. Když ale ano, je to otázka života a smrti. Životní pojistka.
 

Nebudeme se zabývat tím, jak vybavený ostrůvek potřebujete. Podíváme se nyní jen na to, jak má být zabalený. Prodejci nabízejí dvě možnosti. V klasickém plastovém kontejneru a v tašce. Jeden je dražší a pevnější, druhý lehčí a levnější. Jaký zvolit? Rozdíl v ceně nemusí být zanedbatelný.

Kontejner

K uložení na palubě, kde je vystaven působení živlů, je určen ostrůvek v plastovém kontejneru. Nemusíte se o něj bát. Mořská voda ani sluneční záření mu neuškodí. Na palubě je obvykle upevněno lože na kontejner, ostrůvek je v něm upevněn buď standardně, nebo s hydrostatickou pojistkou, která zajistí jeho uvolnění v případě, že se loď potopí. 

Taška (Valise)

Chceme-li ušetřit, koupíme ostrůvek v tašce. Takový ostrůvek však není vhodné nechat na palubě. Taška méně chrání a vhodnější je uskladnění na chráněném místě. Také sluneční záření je prevít a může obal ostrůvku rychle znehodnotit.

Kam uložit tašku?

Při uskladnění ostrůvku na chráněném místě jedna připomínka. Ostrůvek je těžký, špatně se s ním manipuluje a nejspíše bude potřeba ve chvílích, kdy je moře divoké. Proto je třeba opatrně volit místo, kam ho uložit. V batystě na zádi, kam jsme ostrůvek dostali s odřenými prsty, mu sice bude dobře, ale bude nám ku pomoci v okamžiku nouze?

Více informací o ostrůvcích vám poskytne firma fas yachting, která má zastoupení výrobce ostrůvků Plastimo.

8583
Na horu