Search
× Search
Od pondělí nová (anti)COVID opatření u Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Od pondělí nová (anti)COVID opatření u Jadranu

Chorvatské pobřeží zažívá stoupající počet nákaz koronavirem. Již minulý týden bylo pobřeží na evropské covidové mapě přebarveno ze zelené na oranžovou a nyní na změnu barevné nálady reaguje i chorvatská vláda se svými opatřeními.

Nově zavedená opatření se zatím našich turistů příliš netýkají, respektive jen zvyšují jejich bezpečnost. Bez navýšených omezení.

Shromáždění více než 50 osob bude možné jen s covidovým potvrzením (chcete-li se shromažďovat) a dále bude muset být schváleno lokálními nebo župními úřady. Bez potvrzení covidové negativity nebude možné ani pořádání svateb nad 15 účastníků. To je další opatření, které se našich turistů obvykle netýká.

Dále bude zostřen dozor nad osobami ze zemí s masivním rozšířením COVIDu. Jedná se o Velkou Británii, Kypr, Indii a samozřejmě Rusko. Tito se budou muset při příjezdu do HR prokázat negativním testem. A to i v případě, že mají za sebou prodělaný COVID, nebo kompletní očkování.

Zavedená opatření by měla zvýšit bezpečnost našich turistů, kteří se budou méně setkávat s rizikovými kontakty. Na druhou stranu si nemyslím, že by občana Ruské federace mohla zastavit v ctě do Chorvatska nutnost vlastnit potvrzení o negativním testu, nebo o prodělaném očkování. Jak se všeobecně ví, v Rusku je za pár rublů možné koupit jakoukoli bumažku.

Největší počet nakažených hlásí nyní Zadarská, Splitsko-dalmatinská, Primorsko-goranska županija a město Záhřeb. Za včerejšek byl v Chorvatsku nahlášen 191 nakažený. U nás se jednalo stejný den o 303 nakažené.

Cesta na Jadran je stále otevřená a s absolvovaným očkováním (s mikročipy Billa Gatese) je stejně bezpečná, jako před COVIDem.

Foto Daniel Vodička 

3589
Na horu