Search
× Search
Očkovací centrum na parníku ve Švýcarsku a naše marnost
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Očkovací centrum na parníku ve Švýcarsku a naše marnost

90 let starý parník na švýcarském jezeře Constance bude sloužit jako plovoucí očkovací centrum pro obyvatele v okolí jezera. A jak to zatím vypadá u nás? Marnost nad marnost.

Na parníku vznikly dvě očkovací stanice a loď již má jízdní řád, kdy a kde bude očkování probíhat. Až bude vakcín více, počet očkovacích stanic stoupne na osm. Zastávkami na vakcinační plavbě budou městečka Romanshorn, Arbon a Kreuzlingen. Švýcarsko má 8,5 milionu obyvatel, 1600 nových nakažených v úterý a 8800 obyvatel s COVIDem zemřelo.

A jaká je situace u nás

Na počet obyvatel jsme na tom podobně jako alpský národ. Mrtvých máme 16 683 celkem a nově nakažených je 9057. Na milion obyvatel máme zemřelých 1556. Švýcaři sice také nepatří mezi premianty, ale 1092 je o třetinu méně. To je celkem v zemi asi o 7000 mrtvých méně. 7000? To je jen číslo… To je pravda, ale pojďme si ho představit. Zbraslav, kde žiji, měla v době mého dětství cca 7000 obyvatel. To je rozdíl mezi námi a Švýcarskem. Jedna mrtvá Zbraslav navíc…

A budoucnost?

Jaké jsou vyhlídky do budoucna? Švýcaři očkují i na parníku. Co u nás? My máme rezervační systém. Fantastický rezervační systém, za který se prý budou na podzim rozdávat státní metály. Mercedes mezi rezervačními systémy. S nepatrnými vadami. Které snad ani nestojí za zmínku.

Když se to spustilo pro občany 80+, tak to kleklo. Hned kleklo. Osmistupňová rezervace je tak složitá, že to někteří nedávají. Skutečná místa si rezervovalo jen pár tisíc šťastlivců. Někteří se zaregistrovali do špitálů, které vakcínu neměly. Když si objednaný termín bez vakcíny zrušili, zrušila se jim celá registrace a museli vystoupat všech osm stupňů v systému znovu.

A pak tu máme skupinu obyvatel 80-. Většina národa... Pro tuto skupinu se systém raději ani nespustil. Nespustil a je otázkou, kdy se spustí. Jestli se spustí. Naprostý blázinec. Takto vypadá očkovací kampaň pod vedením A.B. (řídit stát jako firmu).

Chaos

Dočtete se, že například v Dánsku již obyvatelé vědí, kdy na ně přijde s očkováním řada. Fantastické…. Protože mohou plánovat, vidí světlo na konci tunelu, ke kterému se blíží. Co u nás? My nevíme nic. Patříme mezi černé ovce nejen Evropy, ale celého světa. A rozhodně nemáme plán. Jediné o co se A.B. (řídit stát jako firmu) stará, je, jak vyhrát podzimní volby. Aby mohl sedět i nadále na stejné židli. Aby měl vše pod kontrolou. Byl v bezpečí!

A ostatní? Co mají dělat ostatní? Jak pracovat s nejistotou? Jak se orientovat v chaosu? Jak plánovat cestu na loď, když není jasné, jestli nás z té naší ohrady vůbec někam pustí?

Nemyslím si, že toto A.B. (řídit stát jako firmu) řeší. To jsou starosti dělného lidu a ten je pro borce v průhonické Sokolovně důležitý jen ve chvíli, kdy vhazuje do urny volební lístek.

Na to je třeba pamatovat, až bude zase jednou lid vyjadřovat svoji vůli.

1838
Na horu