Search
× Search
Nový Solaris 55
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nový Solaris 55

Loděnice Solaris Yachts nedávno představila nejnovější model Solaris 55. Nový člen rodiny Solaris přináší kombinaci elegance, výkonu a inovací. Jachta bude předvedena veřejnosti na výstavách na podzim tohoto roku.

Solaris 55 se vyznačuje precizním designem a vkusnými interiéry. Moderní linie trupu a prostorné interiéry jsou vytvořeny s ohledem na maximální komfort a estetiku. Jachta je vhodná na krátké dovolené i dlouhé plavby kolem světa.

Na designu lodě spolupracovala loděnice s osvědčeným Javierem Soto Acebalem. Design interiéru je z pera Adi Design. Jachta má po stránce vnitřního prostoru co nabídnout, 16,9 metru dlouhý trup je široký rovných 5 metrů.

Moderní trup sází po stránce jízdních vlastností na maximální délku vodorysky a šířku, která dodává jachtě výkon, a tedy i rychlost. Uspořádání paluby je čisté a funkční, jak je u loděnice Solaris zvykem. Široký kokpit s dvojicí kormidelních kol usnadňuje přehled o dění během plavby a při pohybu v kokpitu. Dvojici stolů ocení posádka především na kotvě. Nejnovější Solaris 55 má sklopnou koupací plošinu s garáží pro uložení člunu s přívěsným motorem v podélné poloze.

Interiér

Grafika Solaris Yachts

Grafika Solaris Yachts

Interiér jachty
Pod palubou je zřejmá dokonalá symetrie, která je výsledkem důkladné analýzy vnitřního prostoru a přirozeného osvětlení. Tradiční uspořádání interiéru je navrženo s prostornou kajutu pro majitele na přídi, dostupné ve dvou verzích s centrálním lůžkem, nebo postelí na boku. Vždy s koupelnou s velkým sprchovým koutem. Salon může být vybaven pohovkou nebo dvěma velkými křesly. Kuchyně na levoboku ve tvaru L je přizpůsobitelná podle potřeb majitele a může být vybavena veškerou myslitelnou výbavou. Dvě zadní kajuty mají koupelnu se samostatnou sprchou. Přední sklad plachet lze přestavět na kajutu pro posádku s integrovanou koupelnou.

Exteriér

Grafika Solaris Yachts

Grafika Solaris Yachts

Tvar trupu zvyšuje stabilitu a výkon.
Estetika pro Solaris je nejvyšší prioritou. Mnoho hodin práce zabralo ladění veškerých detailů na palubě, které dodávají jachtě nezaměnitelný šmrnc.  Čistá a prostorná přední paluba je podobná mini-maxi lodím..

Maximalizace stability je důležitá pro výkon jachty. S náklonem rychle stoupá vratný moment. Jachta se tak za běžných podmínek naklání jen minimálně. Tomu přispívá i široká záď. iroká záď jistě také přispívá stabilitě, Zaoblené tvary boků na zádi snižují turbulence.

Všechny nové úpravy trupu nejen zlepší rovnováhu, výkon a dynamiku lodi, ale také umožní používat Code Zero nebo genaker v širším rozsahu větru.

 

Parametry

Celková délka    16,90 m

Grafika Solaris Yachts

Grafika Solaris Yachts

Vnitřní uspořádání.

Délka na vodorysce        15,89 m

Šířka      5,00 m

Ponor   3,00 (2,30 – 2,70) m

Výkon motoru  80 hp

Plocha plachet  182 m2

Výtlak   23 000 kg

Balast    6 500 kg

Nádrž na palivo 480 l

Nádrž na vodu  550 l

Více jj.hirnsal@solarisyachts.com

270
Na horu