Search
× Search
Nový přístav na Kapriji (skoro) podle plánu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Nový přístav na Kapriji (skoro) podle plánu

Ostrov Kaprije v šibenickém archipelagu bude mít nový trajektový přístav. Původní přístav ve vesnici se uvolní pro jachty. Vše běží podle plánu. Tedy… Skoro vše.

V přístavu na Kapriji bude více místa pro jachty. Ostrov dostane moderní trajektový přístav, který bude použitelný za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Na rozdíl od původního přístavu. Ostrované si slibují samá pozitiva. I když… Drobnosti se najdou.

Trajekt v budoucnu nebude zajíždět až do centra vesnice, ale zastaví na jejím kraji. K dispozici bude i parkoviště pro auta. Ta však budou mít zakázaný vjezd do vesnice. Z toho pramení jedna drobná nevýhoda, především pro starší ostrovany. Z nového přístavu to bude do centra vesnice cca kilometr. Vzhledem k tomu, že často jezdí do Šibeniku na nákup (lepší ceny), se jim po cestě domů nákup pronese. Z toho důvodu se objevily úvahy o tom, že by si ostrov zasloužil vlastní autobus. Nic velkého, stačil by malý busík… Přesto se zdá, že kupovat obecní mikrobus na ostrov, kde je 2,5 km silnic, by se mohlo zdát jako plýtvání.

Stavba přístavu pokračuje podle plánu a má být hotova do konce roku. Tedy pokračovala podle plánu. V poslední době se zasekla. Podle Gustava Červara, vedoucího projektu je to takto: „Práce nepokračují tempem a dynamikou, jaké jsme předpokládali.“

Budování více než měsíc stálo. Loď dovážející na stavbu materiál, se porouchala. A skončila na opravě v loděnici… Není loď, není materiál, není možné pokračovat. Na našich dálnicích se tomu říká technologická pauza.

Projekt za 24 milionů kun tedy stojí a čeká se, až se stařičká zásobovací loď vrátí z remontu.

Jde o drobné zdržení, ale jiné podstatné části projektu již jsou hotové. Například propagační materiály…

Grafika Studio F5

Grafika Studio F5

Možná není na titulu foto z Kaprije, ale to je detail, ne?
Studio F5 odvedlo vynikající práci na tvorbě propagačních materiálů. Tašky, brožury, letáky, vše již je hotové. Vynikající kvalita. Jistě by se našli šťouralové, kteří strkají do všeho nos. Možná by namítali, že trajektové přístaviště propagační materiály nepotřebuje, nebo že fotografie na propagačních materiálech jsou z kdovíjakého přístavu, ale to jsou přeci jen drobnosti. Designérka Franka Bujas odvedla krásnou práci, brožury lze použít například na největším veletrhu cestovního ruchu ITF v Berlíně. To bude propagace…

Grafika Studio F5

Grafika Studio F5

Pro tašky se použití jistě najde.
A co s taškami s logem? Ostrované je mohou použít například cestou do dučanu pro vajíčka. Použití se najde.

2771
Na horu