Search
× Search
Nově vypsané kurzy Lodních novin
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Nově vypsané kurzy Lodních novin

Vypsali jsme nové kurzy. Je tu znovu kurz trimu na Lipně na vynikající sportovní jachtě Seascape 27 (First 27) s Vojtou Sládečkem. Jachta, na které můžete letět ve skluzu. Dále máme nové termíny přístavních manévrů v Praze a to jiiž 10. a 11. května. Vypsané jsou také kurzy přístavních manévrů v Chorvatsku a to v září a říjnu. 

Podzimní kurzy v Chorvatsku jsou znovu rozděleny na kurzy běžné a kurzy pro pokročilé. Na kurzech pro pokročilé se soustředíme na ovládání jachty v přístavech sólo, případně s minimální pomocí někoho, kdo nemá s jachtingem zkušenosti (podrž, podej, polož...)

Kurz trimu na Lipně proběhne na jachtě Seascape 27. Je toi jachta, kterou mimořádně oceňuje i Milan Koláček. Při rychlostech nad 6,5 uzlu loď přechází do skluzu. 

V Praze jsme vypsali další kurzy přístavních manévrů, půpvodně vypsané kurzy jsou všechny obsazené. Kurzy jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro zkušenější jachtaře, kteří se vydávají na moře znovu po roce a chtějí dostat přístavní manévry opět do ruky. 

Jedno místo zbývá na přeplavbě v Řecku z ostrova Rhodos do Atén s Jirkou Pacákem. Krásná plavba po ostrovech jarního Egejského moře. Přeplavba umožňuje navštívit ostrovy, které při běžných charterových plavbách jsou mimo dosah. 

A nakonec tu jsou i online přednášky. Před sezónou vám řekneme, jak bezpečně kotvit a jakých chyb se vyvarovat. Dále máme připravenu přednášku o problémech a závadách na  palubě a o tom, jak je řešit. Co vše vás může potkat a jak z toho ven... A nakonec jsou tu přednášky o tom, kam se podívat na Jadranu. Od Zadaru až po Dubrovnik. Krásná místa, zajímavá místa a místa, která jsou jen málo navštěvovaná. Kam se například vydat, pokud nechcete bojovat s dalšími jachtaři o místo v maríně, nebo zátoce, jaké restaurace navštívit a na jaké výlety se vydat. 

 

 

1350
Na horu