Search
× Search
Nová marína vyroste v Ploče
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Nová marína vyroste v Ploče

Kolik marín musí vyrůst v Chorvatsku, aby jich bylo dost? Další z nových marín bude postavena v Ploče, tedy jihovýchodně od Makarské, u ústí řeky Neretvy.

Ačkoli se v přípravě tohoto projektu angažuje samotné město Ploče, přesto trvala příprava projektu 6 let. Do dnešní podoby. V létě by měla být přidělena koncese a následně bude vybrán nejlepší provozovatel.

Pro město Ploče jde o důležitou investici. Město s nedlouhou historií je stranou turistického ruchu, ze kterého jinak celé chorvatské pobřeží žije. Proto přišlo s plánem na marínu, která by měla zájem o město oživit. Je to však otázka, protože místu stále dominuje nepříliš vzhledný obchodní přístav a paneláky z období, kdy Tito budoval Jugoslávii.

Na druhou stranu je třeba říci, že nedaleká Bačinská jezera a celá delta řeky Neretvy jsou velmi zajímavé lokality. Kouzlo těchto míst však stojí a padá na jejich exotičnosti a ta se rychle vytrácí se zájezdovými autobusy a davy turistů, kteří se všichni snaží vyfotit to samé.

Ploče v dnešní době není hezké město, ale stojí za návštěvu, protože je jiné, své. Protože není turistické. Pokud se město podaří hosty ze světa nalákat, zůstane stále nehezké, ale přijde o svoji ojedinělost.

386
Na horu