Search
× Search
Nová kotva Lewmar Epsilon
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nová kotva Lewmar Epsilon

Jeden z největších výrobců lodního vybavení firma Lewmar představila novou konkávní kotvu Lewmar Epsilon. Konkávní tvar kotev je nejmodernější a vykazuje nejlepší vlastnosti. Protože produkty Lewmar jsou dostupné (takřka) po celém světě, jde o důležitou novinku.

Svět lodních kotev je konzervativní. Na mnoho jachtách se stále používají téměř 100 let staré kotvy CQR. Moderní výrobky se prosazují jen pomalu. Mnohé vynikající moderní kotvy jsou v obchodech zřídka k vidění. Internetové shopy zde příliš nepomáhají. Kotvy jsou rozměrné a těžké, nestrčíte je do obálky, cesta přes půl světa se prodraží.

Firma Lewmar má celosvětovou síť prodejců, proto mají její výrobky větší šanci se dostat rychle k zákazníkům. Dnes nejrozšířenější kotvu Delta (od Lewmaru) by brzy mohla z první příčky vytlačit kotva Epsilon.

Konkávní tvar zajišťuje výborné vlastnosti po zarytí, pro samotné zarytí je důležitý balast ve hrotu kotvy. Kotva sedí do všech příďových kování dodávaných firmou Lewmar, dřík Epsilon je shodný s Deltou. Kotva může být vyrobena z nerezu, nebo klasické manganové oceli a následně galvanicky pokovená. Je vyráběna ve hmotnostech od 6 do 63 kg.

Více zde.

2333
Na horu