Search
× Search
Nová Hanse 460
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nová Hanse 460

Německá loděnice Hanse představila atraktivní novinku Hanse 460. Ještě před oficiálním představením bylo objednáno přes 100 čtyřistašedesátek a mezi nimi i jedna, která popluje pod českou vlajkou. Ta má výrobní číslo 077 a bude se předávat v červnu 2022.

Designéry novinky jsou Berret- Racoupeau. Do německé loděnice přinášejí nový tvar trupu, univerzální kokpit a variabilní interiér. Velká pozornost byla kladena na jednoduché ovládání a velmi dobré plavební vlastnosti a výkony. To vše je zabaleno v moderním a sportovním exteriéru.

Jachta je nabízena s celou řadou extras, které umožňují její úpravu dle individuálních přání každého zákazníka. Velká plocha oplachtění je u Hanse zvykem. Novinka bude mít na výběr z několika variant kýlu.

Trup lodi splňuje zdánlivě nespojitelné. Úzký trup pod čarou ponoru, který zajišťuje rychlost, široký nad vodoryskou pro větší prostor v podpalubí. Příď jachty je opačně skloněná. Ostré rozšíření nad vodoryskou znamená, že ve vlnách je paluba mnohem sušší, než bývalo dříve.

Osvětlení podpalubí a ventilaci zajistí 14 otvíracích luken na palubě a 8 otvíracích okének. Kokpit je možné upravovat dle aktuálních potřeb. Koupací plošina se spouští elektricky a najdete na ní i schůdky do vody s praktickým madlem, které usnadní vylézání. K dispozici je i bar se dřezem a grill. Také je možné si zvolit hardtop nad kokpitem, který je ideální k instalaci solárních panelů.

Základní oplachtění má plochu 114 m2, na zadní vítr je možné počítat se 234 m2. Čelen, který mimo jiné vynáší kotevní kování dále od přídě, slouží k uchycení genakeru, nebo Code 0.

Uspořádání podpalubí nabízí 48 variant. Od majitelské verze, až po jachtu vhodnou pro charter s 10 lůžky a trojicí koupelen. V kuchyni je na výběr mezi několika možnostmi lednic, dokonce i se speciální chladničkou na víno.

Novinka je připravena vyjít vstříc nejrůznějším přáním. Zájem o ni je veliký, ještě před oficiálním představením bylo prodáno více než 100 kousků.

 

Parametry

Délka

14,60 m

Délka na vodorysce

13,05 m

Délka trupu

13,87 m

Šířka

4,79 m

Ponor

2,25 / 1,75 m

Výtlak prázdné lodi

12 600 kg

Nádrže na palivo

210 l

Nádrže na vodu

450 l

Výkon motorů

57 HP

Plocha plachet

114 m2

Design

Berret - Racoupeau

Více informací

www.tpscentrum.cz

2943
Na horu