Search
× Search
Neuvěřitelně vyrovnaná Velikonočka
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Neuvěřitelně vyrovnaná Velikonočka

První tři místa ve Velikonoční regatě si rozdělily týmy, které získaly shodně po 7 bodech. O vítězi rozhodla první příčka v Dubrovniku týmu Redside Pavla Bělehrada.

Fantastický výkon v první etapě a kontrola čela v etapě druhé znamenala celkové vítězství ve Velikonoční regatě pro Pavla Bělehrada a jeho tým Redside. Na jeho vítězství se těšilo 6 tipujících v naší soutěži o ceny Helly Hensen.

Tým Redside si skvěle vedl v první etapě a bezpečně v Dubrovníku zvítězil. V etapě druhé závodníci museli opět bojovat především se slabým větrem nedlouho po startu. Štěstěna se po startu přelévala mezi skupinou severní, která plula v Mljetském kanálu a skupinou jižně od Mljetu, která byla početnější.

Nějaký čas se zdálo, že rychlejší je severní skupina. Na konci Mljetu ale zastavilo závodníky bezvětří a do čela šlo jižní klřídlo. Náskok si vybudovala jachta SDJ OrangeYacht Jirky Macha, která doplula v první etapě na 8. místě. Vzhledem k zamíchanému pořadí to pro Jirku Macha mohlo znamenat medaili. Zvláště poté, co se na druhou příčku dostal tým Giulia, který v první etapě vyhořel.

Tým Jirky Macha zvítězil ve druhé etapě s velkým náskokem, ale na bednu to nakonec nestačilo. SDJ OrangeYacht měl po součtu s první etapou 9 bodů, ale před něj se dostala trojice sedmibodových týmů. Redside, Rumové kvarteto a tým Pavla Horáka. Šlo o týmy, které dopluly v první etapě na prvním až třetím místě. Ve druhé etapě si pořadí prohodily a obsadily místa 6, 5 a 4. Zajímavá náhoda. Na Jirku Macha tak zbyla brambora.

Pro mnohé fanoušky Velikonočky závod neskončil po projetí závodníků cílem. My jsme spolu s organizátory regaty Akita Yacht a firmou Helly Hansen pro vás měli tipovací soutěž na vítěze. V soutěži tipovalo 252 jachtařů. Správných a platných tipů bylo 6. Z nich organizátoři závodu vylosují na slavnostním zakončení tři výherce, kteří vyhrají ceny od Helly Hansen.

Jen pro zajímavost uvádíme, že téměř stovka tipů mířila na tým Giulia a čtyřicet na Benemedo.

Vítěze naší soutěže zveřejníme, jakmile dostaneme výsledky losování z Murteru.

Výsledky regaty najdete zde.

5312
Na horu