Search
× Search
Nešťastná láska
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nešťastná láska

Z lásky se dějí věci… Muzikální analfabet se dá do zpěvu, lenivec se vypraví na konec světa, ze psa se stane mistr v překonávání překážek na cestě za fenkou. Také nešťastná láska je motivátor. Někdy ke kravinám…

Trajekt Juraj Dalmatinac možná znáte. Jezdí na lince ze Splitu do Supetaru na Brači. Včera vyplul na ostrov v 1630. Asi půl míle od ostrova rozezněl loď poplach. „MUŽ PŘES PALUBU!“

Hledat hlavu na temné hladině není žádná legrace. Posádce se naštěstí podařilo trosečníka lokalizovat. Na vodu byl spuštěn člun a dvojice odvážných trajektových námořníků se vydala na záchrannou plavbu.

Kuželem světla byli navedeni k cíli. Mladíkovi nebylo v moři zrovna teplo, ale … Vyskytl se problém. Trosečník nechtěl nechat zachránit. Bezradní mariňáci se s ním chvíli prali, ale bylo to, jako tahat z vody osmdesátikilového sumce holýma rukama.

No, vzdát to záchranáři nemohli, ale situace byla těžko řešitelná standardními prostředky. Nabízelo se sice jedno řešení, ale to by mohlo být zvědavci na trajektu špatně pochopeno. Mladíka nejprve zbavit vědomí veslem a pak již postupovat klasicky.

Nestandardní metoda nakonec nemusela být použita. Na horkokrevného Dalmatina dolehl chlad. Začal se klepat jako uňafaný drahý pejsek. Odpor byl pryč.

Mariňáci trosečníka vytáhli na člun, přepravili na trajekt a v Supetaru předali pracovníkům v bílých pláštích.

Při pozdějším vyšetřování bylo zjištěno, že motivem ke skoku do temného moře byla láska. Nešťastná láska…

1962
Na horu