Search
× Search
Nepochopitelný šlendrián
Daniel Vodička
/ Kategorie: Stavba a údržba

Nepochopitelný šlendrián

Koupíte si jachtu. Radost vás stojí 5 milionů korun českých. Sestoupíte do podpalubí a chcete si narovnat nádobí do skříněk v kuchyni. A ejhle! Zjistíte, že skříňky v kuchyni nejdou otevřít zároveň.

Podívejte se na skříňky v kuchyni Elan Impression 40 z roku 2017. Řada skříněk nad kuchyňskou linkou je v jedné rovině. Pouze poslední skříňka je mírně uhnutá do salonu, aby si zachovala hloubku. Výsledkem ale je, že dvířka dvou sousedních skříněk se při otevírání kříží. Než si to uvědomíte, než si to v hlavě zafixujete, jsou hrany skříněk orvané jako jako kmen stromu v zatáčce u silnice..

Myslím, že za to by si kluci v Elanu zasloužili mlátit klackem přes ruce.

Foto Daniel Vodička

Foto Daniel Vodička

Páčené dveře.
Na lodích této značky to není jediný problém. Byl jsem v posledních dvou letech na třech Elanech a na dvou z nich byly problémy s mechanismem kliky na dveřích. Zámek občas zapadl tak, že nešel otevřít. Výsledkem bylo, že na dvou lodích byly některé dveře páčeny šroubovákem, protože klika nefungovala. Výsledkem byla neopravitelná poškození.

A to už se ani nepozastavuji nad rezí, která pozvolna užírá použité kování. 

Ještě jednou ale připomínám, že jde o jachtu "jen" za 5 milionů korun.

Jen na závěr bych chtěl uvést, že v tom nejsou borci z Elanu samií. Se stejným problémem se skříňkami jsem se setkal i na Dufour 430. Myslím, že se jednalo o letošní rok výroby...

 

4647
Na horu