Search
× Search
Není pravda, že…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Není pravda, že…

… podpůrná loď ruského vojenského námořnictva Vsevolod Bobrov byla poškozena ukrajinskými střelami u Hadího ostrova, začala hořet a je tažena do Sevastopolu.

Podpůrná loď ruského vojenského námořnictva Vsevolod Bobrov je jednou z nejnovějších lodí slavné ruské maríny. Do služby vstoupila teprve loni. Jedná se o jednu ze tří vyrobených lodí třídy Elbrus-class/Project 23120. Na vodu byla spuštěna v loděnicích v Petrohradu. Je určena k přepravě nákladu, vlečení, jako doprovod a záchranné plavidlo.

Loď se účastnila pokusů o vylodění techniky a o zásobování ruské posádky na ukrajinském Hadím ostrově. Rusové se snaží na ostrov dostat moderní protiletecké systémy a zajistit tak obranu ostrova, který je klíčem k ovládnutí severozápadu Černého moře, k blokádě ukrajinských přístavů a k podpoře případných vyloďovacích operací. To vše ale samozřejmě není pravda...

Ukrajinské vedení dnes také vypustilo falešné zprávy o zasažení a poškození statečného Bobrova u Hadího ostrova. Také to není pravda. A existuje pět faktů, které ukrajinské lži vyvracejí.

  1. Ruská loď Vsevolod Bobrov je nepoškozená, posádka se těší dobrému zdraví a brzy bude vyznamenána metály za hrdinství na přehlídce v Sevastopolu.
  2. Pokud byla ruská loď Vsevolod Bobrov poškozena, stalo se tak nikoli po zásahu ukrajinskou střelou, ale kvůli samovznícení vlhkého uhlí v kotelně.
  3. Ruská loď Vsevolod Bobrov se nezúčastnila vojenských operací u Hadího ostrova.
  4. Na Hadím ostrově nejsou žádní ruští vojáci. Pouze meteorologové, kterým obětaví ruští vojáci půjčili kabáty, protože meteorologové nepočítali s chladným počasím.
  5. Pokud Hadí ostrov existuje, nikdy nebyl ukrajinský, ale vždy patřil Rusku.
1526
Na horu