Search
× Search
Není pravda, že...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Není pravda, že...

Není pravda, že Donald Trump nařídil odsunutí torpédoborce  USS John S. McCain z dohledu při své návštěvěvě v japonské Jokosuce (znáte-li geniální seriál Jistě pane ministře, tak také víte, že není možné věřit informaci, která nebyla oficiálně dementována).
Donald Trump byl obviněn z nařízení o odsunutí torpédoborce USS John S. McCain z dohledu při návštěvě základy v japonské Jokosuce. Dnes již zesnulý John McCain, syn Johna S.McCaina, po kterém je torpédoborec pojmenován, Trumpa velmi často tvrdě kritizoval. Rodina McCainů má dlouhou historii v armádě a americká společnost k ní chová velkou úctu. Také to jim Donald nemůže zapomenout.

John McCain byl hrdinou války ve Vietnamu, kde byl zajat a pět let vězněn a mučen vojáky Vietkongu (odmítl propuštění, když ostatní zajatci zůstanou). K tomu se samozřejmě musel Donald Trump též vyjádřit. Podle něj nebyl McCain žádný hrdina, jelikož byl pouze zajatcem a Trump považuje za hrdiny jen nezajaté vojáky. Nikdo nechce zpochybňovat Trumpovu chrabrost a jeho hrdinství ve všech válkách, kterých se kvůli plochým nohám nikdy nezúčastnil, nikdy nevzdal a nikdy nebyl zajat.
Wall Street Journal, který s touto zprávou přišel jako první, řekl, že Bílý dům chtěl, aby americké námořnictvo přesunulo loď „z dohledu“.
E-mail úředníkům námořnictva a letectva měl řadu direktiv, včetně:„USS John S. McCain musí být z dohledu,“ a požádal úředníky, aby potvrdili, že směrnice bude splněna.

Trump toto obvinění popřel na svém proslulém twitterovém účtě, který sleduje, z velké části pro pobavení, přes šedesát milionů lidí. 

 

3478
Na horu